Svisko ljubic
pre 11 godina
Ne sme.
Ponedeljak, 13.10.2014.
22:10
Građani koji žive u zgradama pored auto-puta dobili su zabranu da u danu kada dolazi predsednik Rusije Vladimir Putin izlaze na terase.
IMAGE SOURCE
pre 11 godina
Ne sme.
pre 11 godina
Safety 1st... Sta tu nije jasno?
pre 11 godina
NN@ Slatko si me covece nasmejao!Kada bi se mnogi nasmejali,shvatili bi da smo stvarno ugrozeni!Ni za zubara da idemo..a oni nam brane da izadjemo na sopstvenu terasu!Sram ih bilo!Zato mnogi kukaju sto ne mogu da gledaju sa terasa..iz daleka se ne vidi,koliko ih imaju stvarno..mislim zuba!A ipak gledace to ceo svet,jako zainteresovano!Pa bi tako mogli da steknu losu sliku o nama a i da tako skrenemo paznju sa glavnog dogadjaja!I zato zaboravite terasu..izadjite ali nemojte da se mnogo smejete,nego vise onako kao francuzi diskretno..i sa rukom preko usta!Bar cete biti na svezem vazduhu a ne u cetiri zida a i delovacete nekako prefinjeno i produhovljeno,narocito ono poslednje!Dosta vise onog narogusenog izraza,dolazi nam dobar prijatelj..opusteno samo!A ove sto snimaju,neka ih nek snimaju!A sta ce drugo..
pre 11 godina
Nema na terasu.. ni da je Obama dosao ili Bajden kada je bio!Iz sahtova je virilo obezbedjenje!Ovo je cudno onima koji se prave kao iznenadjeni i hoce da kazu da je ovo previse!Nije jer nam u zemlju dolazi jedan od najvecih svetskih lidera,ma ko sta kaze od politicara!Kad se odrzavao samit NATO ili onih cas G7,cas G8..kako kad,zavisi od trenutnih interesa pojedinih njenih clanova,bilo je sve zatvoreno toliko,da su cak i nebo pokrili od iznenadjenja!Prema tome,nista cudno kada dolaze i putuju najvece svetske politicke face..Ne cuva se predsednik Putin toliko od gradjana Srbije,koji ga postuju kao svoga ruskog prijatelja,koliko od mogucih belosvetskih ekstremista a kojih je danas previse u svetu!I zato neka svako radi svoj posao!
pre 11 godina
Pa i da mozemo da izadjemo na terse,samo bi doziveo ovacije!On je jedan od najozbiljnijih lidera na svetu danas i zato ga postujemo!Zato cemo ici na vojnu paradu ili manifestaciju..sasvim svejedno!Pokazacemo tako,postovanje prema nasem ruskom prijatelju i postovanje prema sposobnosti nasih vojnika ,koji ce nam prikazati sa zadovoljstvom ono sto nasa vojska danas podseduje i ume!Koliko i kako god to bilo,nase je ..i vredi to videti!I ako kao pristalica razoruzanja i mira u svetu,smatram da je ovo sve potrebno videti..ne radi nekih osvajackih pretenzija,vec vise kao odbrane od nekih nezeljenih neprijatelja srpskom narodu ili raznim ekstremizmima,kojima je svet sve vise izlozen!
pre 11 godina
Gej parada nije nista u odnosu na ovo.
Bar gejevi nam nisu odredjivali pravila u nasoj kuci.
pre 11 godina
A kada dođe Obama onda če narod slobodno izaći na terase.
pre 11 godina
Sad vam smeta da se zatvarate kad dolazi Putin, a nije vam smetalo za Bajdena i Klintonku?!
pre 11 godina
Pravi azijatski car!!!
Sad mi pogotovo nije jasno sta mi imamo sa tim i sta nam ovo treba?
pre 11 godina
A gde je ono kao nekad mahanje sa terasa,prozora, ulica
pre 11 godina
Bas je obrnuto, vlast i mediji nisu "rusofilski" ali narod jeste, i bice i treba da bude.
pre 11 godina
Sve će to penzioneri platiti ! :-)
pre 11 godina
Bezobrazno tendenciozan naslov teksta koji je otvorio put za najgluplje komentare od kojih se coveku baca pegla!!! Iste mere vaze kad god neki visoki drzavnik dolazi!!! Ne znam cemu tolika polemika oko toga sto je to bas Putin a da ne pominjem polemiku botova o tome da li ce moci za rucak da jedu pasulj i nositi prljave gace...
pre 11 godina
Ma sto svi napadate predsednika skupstine stanara zbog nepismenosti. Ja verujem da je covek samo prepisao dopis koji mu je stigao iz policije.
pre 11 godina
Potpuno iste mjere su bile preduzete kada je Klinton dolazio u Sarajevo,a u to vrijeme je uzivao podrsku gradjana Sarajeva na istom nivou kakvu ima u Pristini. Znaci neupitnu!
Drugo, zivo me interesuje i volio bih da saznam koji su to razlozi za mrznju prema Putinu i Rusiji kod onih koji je iskazuju.
Da li je to njihov desni,cetnicki,rojalisticki,belogardejski ... background i nacin razmisljanja njihovih roditelja ili djedova i baba koji su uticali na formiranje takvih stavova pa samim tim i njihova podrska ukrajinskim nacistima koji se ni ne trude da sakriju ideologiju mrznje koja ih pogoni.
Ne osjecam se nista vise rusofilom nego sto postujem vrijednosti Zapada, ali postujem ono sto je uradio Putin da sacuva i obnovi snagu svoje drzave i nacije kojoj je prijetilo unistenje i njegov odnos kontra svjetske unipolarne dominacije i hegemonije Zapada i njegov antiglobalsticki stav uperen protiv ideje Zapada o ostvaranju novog svjetskog poretka
pre 11 godina
Ja sam sretan sto dolazi tako veliki precednik jedne velike Rusije. I ne smetami da malo pretrpim radi njegove bezbesnosti. I ja sam deo rusofilskog Srbstva!
pre 11 godina
Predsednik kućnog saveta je malo nepismen..
pre 11 godina
Bajdenova poseta je bila kojekude jeftinija. Bez parade i 150 pratilaca pride. Treba to nahraniti i napojiti.
pre 11 godina
Jos da je dodao,ko se oglusi o naredbu,imace posla sa Niskim odredom zandarmerije.
pre 11 godina
Prvo, terase nisu za susenje vesa. Naucite se kulturi stanovanja.Drugo,sa velikom pompom docekivali smo one koji su poubijali nase gradjane, razrusili nam gradove. U cemu je sada problem?
pre 11 godina
Sve je to deo bezbednosnog protokola,nista neobicno.
pre 11 godina
...Doći će, kažu, čuven gost
loviće maglu po šumarcima
sa tvojom će se kućom sudarati
mora da bude kao iz bajke...
pre 11 godina
Nadam se da vecina ima svest o tome koliki je ovo gest i koliko je vredna poseta predsednika Putina maloj Srbiji.. ?
pre 11 godina
Ta dan nisam u Srbiji, ne iz protesta, nego iz građe.... a!
pre 11 godina
Izadjite na terasu, pozdravite rusku...prc :)
pre 11 godina
Pismen neki covek....
pre 11 godina
Nesme! Hahahahah
Necu, nisam, nemoj, nemam.
pre 11 godina
Sto se mene tice, doticni gospodin bolje da ne dolazi, ovi nasi da radno proslave 20. oktobar kada pada u kalendaru, ljudi na NBG da slobodno setaju po svojim terasama i eto nama ustede za fond lecenje bolesne dece ili narodne kuhinje. Sabic ce nam reci koliko je to para jer ovi nasi to kriju kao ugobor sa Etihad-om!!!
pre 11 godina
"Sad mi zao sto ne zivim na NBG da vidim ko bi me sprecio da sirim ves i setam se po svojoj terasi. Protivteroristicka jedinica mozda?
(Jack, 13. oktobar 2014 23:51) "
=======================
Sprecio bi te metak u celo ispaljen iz snajpera nekog od pripadnika te protuteroristicke jedinice
pre 11 godina
Problem neki? Pravimo se glupi sta, atentati ne postoje u danasnjem "demokratskom" drustvu?
pre 11 godina
ja sam mislila da on ima neki super, blindirani, od svega zasticeni auto koji bi ga stitio od eventualnog (nedajboze) snajperiste skrivenog medju mokrim carapama i gacama na terasi.
pre 11 godina
Naredio predsednik Cukic Bozidar brale moj. To vam je ko ocenas i ima da se postuje.
pre 11 godina
Molimo gradjane Sajgona da ne suse ves na terasama, ucinimo grad lepsim...
pre 11 godina
Fora bi bila da izadje neka baba na terasu sa metlom da pocisti, pa da drsku od metle zamene za snajper i eto belaja! :)
pre 11 godina
Potpuno je normalno da na terasama ne bude veš, ali ne razumem zašto treba da budu spuštene roletne. Zgrade će izgledati sablasno, ali ako se to zahteva zbog bezbednosti visokog gosta, onda je ok. Bila sam 89. u Parizu kada je u posetu Francuskoj došao Gorbačov. Ljudi su stajali na trotoaru i aplauzom ga pozdravljali dok je prolazio u pratnji policije, ali život u gradu nije bio zaustavljen.
pre 11 godina
Ovo moze biti preporuka a ne zabrana, posto zakonom nije regulisano
pre 11 godina
To je značilo da su ulice kojima su se kretali, kao i okolne ulice, bile zatvorene za saobraćaj i za pešake, a iz nekih ulica su uklanjani i automobili.
Само онако успут ако неко крене да пени а прочита само наслов вести!:-)
pre 11 godina
@NScentar
Boli njega uvo za srpski ves, poenta je u tome da neko ne moze da se sakrije iza tog vesa...
pre 11 godina
Trazili ste.
pre 11 godina
@ (Mare,NS, 13. oktobar 2014 22:30)
Ne zaleći se i NIKADA ne stavljaj čoveka sasvim neodgovarajućeg porekla u istu ravan sa bilo kim iz dinastije Romanov.
Putina bi, zajedno sa Medvedevom, sami Rusi morali da sklone, upravo zbog gore navedene ogromne prepreke koja ne ostavlja ni najmanji prostor da se takvom čoveku veruje.
pre 11 godina
Prvo, mislim da uopste nije potrebno toliko obezbedjenje, jer nam za razliku od onomad (kada je bila izvesna persona za koju vazi suprotan opis od sledeceg), dolazi predstavnik zemlja koja nas nikada nije ugnjetavala ni ubijala.
Drugo, nevezano od bezbednosnih razloga, za ovo bi trebala da sledi jedna tuzba ustavnom sudu protiv MUP-a, jos nam samo fali "sloboda" u kojoj ti panduri odredjuju i gde mozes da se kreces u granicama sopstvenog doma! Ovo je necuveno, isto kao sto je bilo o onomad!
pre 11 godina
Najbolje je i ne izlaziti na ulicu. Zamazuju ljudima oci u neimastini oni bacaju novac na paradu, a 80% tih istih vojnika zivi i radi u katastrofa uslovima. Bolje njima pomoci nego fascinirati rusa.
pre 11 godina
Zatvorite prozore i vrata. Isključite dovod vode, gasa i struje. Bez panike polako i u tišini izađite napolje i pozdravite predsednika. Zatim se lagano uputite u svoja za to određena i predviđena skloništa
pre 11 godina
Čemu takvo čuđenje?
Ovo je standard, svuda za takve posete/događaje.
Putin je, stvarno objektivno gledajući, veći igrač, ili - veća funkcija, ako hoćete, od Bajdena i Klintonke.
Kad je Bajden bio, ako se sećam, bilo je većih i dužih blokada.
Hajdemo malo da iskuliramo!
Po meni, imamo mnogo veće probleme.
(Blago onom ko nema!)
pre 11 godina
Телепортирајте га, ј. вас он и ви њега. Без обзира да ли је реч о Путину или неком другом. Или га са аеродрома водите одмах на неку ливаду, па тамо разапните шаторе и већајте. Људима браните да отворе прозор у рођеној кући!
pre 11 godina
Pre 12 godina krenem pešice od Fontane prema Brankovom mostu. Sednem da odmorim kod 6 kaplara. Čovek me legitimiše,poziva na kafu-odbijem (ne pijem kafu sa policajcima). To ga razbesni i pozva patrolu,natera me da predjemo bulevar na stranu Ušća,Mup NBG i prijava -sačuvaj bože šta je sve napisao.
29.NOVEMBAR,sudija ,kazna 100 dinara.
Kažu dolazio Solana,policajac je bio general policije,tadašnji načelnik MUPa Novi BGD. Brzo je napredovao-Šef u BIA za org. kriminal.
A onda je naleteo na Bagzija. Penzija.
(kad generali lažu-kakvi li su onda oni iz žandarmerije)
pre 11 godina
Gospode predstavlja stanare... a kako je samo pismen...tuzno
pre 11 godina
Ma ne daj Boze da se nesto desi prilikom ove posete jer bi moglo da pruzi prilku za mnoge nezeljene ppstupke svetskih sila
Ne znam
pre 11 godina
Nove gace mogu da se suse, samo pocepane da se uklone sa strika.
pre 11 godina
Kako bi bilo da nas naterate da svi izadjemo napolje i da skandiramo-Putin,Putin? Oni mršavi i neuhranjeni ne smeju izlaziti.
(potemkinovo selo)
pre 11 godina
Meni roletna pokvarena znaci li to da ce biti popravljena o trosku drzave????
pre 11 godina
Tražili ste - gledajte...
pre 11 godina
Kako da ne
pre 11 godina
@mareNS
Baš zato što zna gde dolazi, su takve rigorozne mere.
To što su vlast i mediji rusofilski, ne znači da je i narod...
Ps. Šta misliš čime se bavi onoliko brojno članstvo ruske ambasade?
Znaju oni tačno šta narod srbije misli o njima!!!!
pre 11 godina
A u slucaju loseg vremena, docek g. Putina ce se obaviti u fiskulturnoj sali.
pre 11 godina
Mislim da bi trebalo da zaustave disanje neko vreme, od ugljen dioksida moze botoks da mu se osteti. I nemoj neko zavesu da je mrdnuo, snajper odmah skida.
Kakva smo mi lihvarska drzava....!!!
Upropastise dva bulevara, unistise asfalt, zatvorise pristup svim radnjama na tom potezu, ukljucujuci Usce. Ko ce Tim ljudima promet da nadoknadi? Vucic i Toma ili Putin?
Budite iskreni pa recite, da li je neko cak i od ovih ludaka ovekivao vojnu paradu vojske koja nema za obroke?
U momentu kada treba da otvorimo poglavlje za pregovore, oni zovu trenutno EU neprijatelja No1?
Ovo je pocetak kraja velikog vodje, Izgubio je kompas, definitivno.
pre 11 godina
Zar nece biti grassy noll kao dallas???? LOL
pre 11 godina
"Nesme Putin da vidi kako se Srpski donji ves susi na konopac. Smesno, kao da on nenosi gace. Pitam samo dali SUP (vlada) ima pravo to da naredi? Ja mislim ne.
(NScentar, 13. oktobar 2014 22:37)"
Sudeći po... stilu... pisanja, rekao bih da je ovo komentar ozlojeđenog predsednika skupštine stanara.
To je samo moj lični utisak, naravno.
pre 11 godina
Sad mi zao sto ne zivim na NBG da vidim ko bi me sprecio da sirim ves i setam se po svojoj terasi. Protivteroristicka jedinica mozda?
pre 11 godina
Ima još par dana, pa bi mogla sledeća naredba:
"Prozori i vrata ima da se zakucaju daskama (colaricama), a stanari obavezno da se zavuku pod krevet!"...
pre 11 godina
Nije mi jasno kakve veze poseta Bajdena ima sa ovim. Ona je bila i prosla, i patriote su se isplakali kako su se taj dan osecali okupirani. A ovo se dogadja danas, i to je ono sto je aktuelno. Dosta vise sa tim pokusajima da se minimizira steta koju bi mogli da pretrpe rusofili, pravljenjem analogija sa amerima. Bajdenova poseta nije nas kostala ni dinar, ovaj cirkus sa vojnom paradom gde ovi pokrecu svu masineriju koju imamo ima da otplacujemo godinama.
pre 11 godina
Nema supe, niti kupanja, i nema direktan kontakt u ocima...prava uporeda sa obamom, a ne znaju da narodu ne boli to uopste,... Blago nama sto nemamo takve celnice inace da bi smo nekome ovo porucili mi uzeli bi kao vic, ... Dodje mi da psujem al ne daju to u portalu,,,,to low
pre 11 godina
Pitajte kako su prosli Novosadjani 2009 i samit koji je trajao tri dana...
pre 11 godina
Ko nema zube nek' se ne smeje!
pre 11 godina
Па тако је било и кад је долазио Бајден, не знам чему чуђење сада.
pre 11 godina
Bozidare, moze li to malo pismenije?
pre 11 godina
Putin je bezbedniji u Srbiji i Beogradu,nego u Moskvi!
Zasto?
Zato sto narod zna,da je Rusija imala ovakvog lidera,devedesetih godina proslog veka,ne bi se sa Srbijom postupalo na onakav sraman nacin,pogotovo kao savezniku u dva svetska rata u kojima je podnela ogromne zrtve,koje su zabetonirane u temelje slobodne Evrope.Nazalost,tada je ista ta Evropa,dala podrsku onima,koji su bili saveznici nacistima.
Vladimir Vladimirovic Putin je dostojan naslednik Nikolaja II Romanova , velikog prijatelja Srbije i kao takav uvek je dobrodosao!!!
pre 11 godina
Не важи-писано латиницом. За сваки случај, избегавајте терасу, метак не разликује писма.
pre 11 godina
Sta napadoste coveka za pravopis. 1-sto se vi ne laltite posla predsednika skupstine stanara i 2-ima ovde ajfon nepismenih koliko hoces.
pre 11 godina
Uobicajena procedura za sve najvise drzavnike. Prave senzaciju tamo gde je nema.
pre 11 godina
Drago Vođo Aleksandre Vučiću, hoćemo li biti ubijeni iz snajpera ako tog dana budemo želeli da imamo dnevno svetlo u stanu?
pre 11 godina
Predsednik skupštine stanara je nepismen do bola, no nebitno, 90% stanovništva Srbije je funkcionalno nepismeno...
Ovo vam nije nikakva specijalna vest (iako će se proEU botovi lepiti na nju kao znate šta na znate šta), već standardna procedura prilikom poseta najviših zvaničnika, u svim zemljama sveta, podrazumeva i zabrane slične ovde navedenoj.
pre 11 godina
Ne osećam se bezbedno kada vidim tolike pravopisne greške.
pre 11 godina
Pa da,kad covek ima profesionalno obezbedjenje,njemu ne moze da se desi da ga zandarmerija prebije.
pre 11 godina
Ima nas mnogo protiv ovih...sta cekamo vise? Na ulicu da skinemo bagru...
pre 11 godina
Интересантна ситуација:
У тренутку посете Путина, враћам се са одмора - не знам ништа о забрани, улазим у свој стан кад тамо др. Стефановић спушта ролетне и скупља веш.
pre 11 godina
А шмекер све написао овом хрватском латиницом и још ударио печат. Да се не "замеримо" ником, а притом смо модерни, нема шта!
pre 11 godina
Ovaj predsednik skupstine stanara je nepismen. "NESME" se pise odvojeno :)
pre 11 godina
Čubriću, marš nazad u osnovnu školu da se naučiš pismenosti. Ako si ti takav polupismen - predsednik, kakva li su tek gologuzija oni kojima ti predsedavaš?!
pre 11 godina
Takvu sikanu gradjana sprovode takozvane sluzbe bezbednosti samo u BANANA REPUBLIKAMA jer u BECU kada prolazi PUTIN cak ni saobracaj se ne zaustavlja vec samo kolona vozila pod pratnom ima pravo prvenstva ( isto je i kada OBAMA ide po USA ). Neka rezim navede na osnovu koga zakona ogranicava pravo vlasnika stana da izadje na tarasu ili prozor kada on to zeli ili preolazi Putin . Sve sto nije zakonom zabranjeno je dozvoljeno , bar u civilizovanim zemljama ! Srbijanski panduri to izgleda ne znaju , oni mogu samo ljubezo da zamole gradjanstvo a ko ce se odazvati ili ne na molbu je njegova stvar.Izricite naredbe toga tipa je poslednji puta izdavao GESTAPO u BG 1944 g. i izgleda da sve je isto samo njega nema ( jos samo fali policijski cas i zabrana izlaska na ulice od 00-06h )
pre 11 godina
Tako se to radi za diktatore i kada se zeli postati diktator.
U Svedskoj kralj, premijer i ostale vazne licnosti su obicni gradjani, za koje vaze isti zakoni kao i za svakog gradjanina Svedske. Nikakve privilegije, nikakve zastite, nikakve beneficije, ponavljam, oni su obicni gradjani za koje vaze isti zakoni kao za Svedske gradjane!
A kod nas... u svom stanu, pa nesme covek da izadje na terasu!?
Idiotizam diktatorskih vlasti i sitnih dusa postojanih samo u Srbiji, Severnoj Koreji, Kubi i nekim africkim zemljama!
Ni u Rusiji to ne rade sto rade nasi clankolisci.
Sto se mene tice, ja ne zelim da ga vidim jer je on za mene okupator, i nista vise!
pre 11 godina
Jel se vi sprdate sa nama??????
pre 11 godina
Nesme... nesme...
pre 11 godina
Da Vam dolazi Obama ne bi mogli biti ni u kućama...Pokažite ljudima pripreme u gradovima Evrope kada dolazi Obama pa to je kao da dolazi u bazu džihadista.
pre 11 godina
1. Normalna stvar i procedura za svaku vazniju politicku licnost.
2. Pismenost nije bas na nivou.
pre 11 godina
"A zašto svi peremo zube?"
"Dolaze nam gosti."
"A šta ćemo da im radimo?"
pre 11 godina
pa sta je sad sporno? mogli su da naredjuju mere zbog neko Bajdena i Klinotonove, a sad je problem kad je Putin u pitanju? Inace je lik mnogo vazniji od njih. Ne gledam iz sprskog ugla vec in internacionalnog
pre 11 godina
Isto je bilo i kad je dolazio Bajden...tek da se zna.
pre 11 godina
Procitah clanak o pravopisu pa mi nikako nije leglo citanje ovog obavestenja predsednika skupstine stanara..
pre 11 godina
Nesme Putin da vidi kako se Srpski donji ves susi na konopac. Smesno, kao da on nenosi gace. Pitam samo dali SUP (vlada) ima pravo to da naredi? Ja mislim ne.
pre 11 godina
Pa onda bolje i da ne dolazi. Ceo BG blokiran i ko zna koliko smo para bacili, a možda ćemo i EPS da poklonimo...
Tuga.
pre 11 godina
Nepismeno, strasno.
pre 11 godina
Интересантна ситуација:
У тренутку посете Путина, враћам се са одмора - не знам ништа о забрани, улазим у свој стан кад тамо др. Стефановић спушта ролетне и скупља веш.
pre 11 godina
"A zašto svi peremo zube?"
"Dolaze nam gosti."
"A šta ćemo da im radimo?"
pre 11 godina
Ne osećam se bezbedno kada vidim tolike pravopisne greške.
pre 11 godina
Čubriću, marš nazad u osnovnu školu da se naučiš pismenosti. Ako si ti takav polupismen - predsednik, kakva li su tek gologuzija oni kojima ti predsedavaš?!
pre 11 godina
Nesme... nesme...
pre 11 godina
1. Normalna stvar i procedura za svaku vazniju politicku licnost.
2. Pismenost nije bas na nivou.
pre 11 godina
Meni roletna pokvarena znaci li to da ce biti popravljena o trosku drzave????
pre 11 godina
Nove gace mogu da se suse, samo pocepane da se uklone sa strika.
pre 11 godina
Ko nema zube nek' se ne smeje!
pre 11 godina
Procitah clanak o pravopisu pa mi nikako nije leglo citanje ovog obavestenja predsednika skupstine stanara..
pre 11 godina
Ovaj predsednik skupstine stanara je nepismen. "NESME" se pise odvojeno :)
pre 11 godina
Nesme Putin da vidi kako se Srpski donji ves susi na konopac. Smesno, kao da on nenosi gace. Pitam samo dali SUP (vlada) ima pravo to da naredi? Ja mislim ne.
pre 11 godina
Не важи-писано латиницом. За сваки случај, избегавајте терасу, метак не разликује писма.
pre 11 godina
Pa onda bolje i da ne dolazi. Ceo BG blokiran i ko zna koliko smo para bacili, a možda ćemo i EPS da poklonimo...
Tuga.
pre 11 godina
Nepismeno, strasno.
pre 11 godina
Kako bi bilo da nas naterate da svi izadjemo napolje i da skandiramo-Putin,Putin? Oni mršavi i neuhranjeni ne smeju izlaziti.
(potemkinovo selo)
pre 11 godina
A u slucaju loseg vremena, docek g. Putina ce se obaviti u fiskulturnoj sali.
pre 11 godina
pa sta je sad sporno? mogli su da naredjuju mere zbog neko Bajdena i Klinotonove, a sad je problem kad je Putin u pitanju? Inace je lik mnogo vazniji od njih. Ne gledam iz sprskog ugla vec in internacionalnog
pre 11 godina
Телепортирајте га, ј. вас он и ви њега. Без обзира да ли је реч о Путину или неком другом. Или га са аеродрома водите одмах на неку ливаду, па тамо разапните шаторе и већајте. Људима браните да отворе прозор у рођеној кући!
pre 11 godina
Па тако је било и кад је долазио Бајден, не знам чему чуђење сада.
pre 11 godina
Uobicajena procedura za sve najvise drzavnike. Prave senzaciju tamo gde je nema.
pre 11 godina
Jel se vi sprdate sa nama??????
pre 11 godina
Putin je bezbedniji u Srbiji i Beogradu,nego u Moskvi!
Zasto?
Zato sto narod zna,da je Rusija imala ovakvog lidera,devedesetih godina proslog veka,ne bi se sa Srbijom postupalo na onakav sraman nacin,pogotovo kao savezniku u dva svetska rata u kojima je podnela ogromne zrtve,koje su zabetonirane u temelje slobodne Evrope.Nazalost,tada je ista ta Evropa,dala podrsku onima,koji su bili saveznici nacistima.
Vladimir Vladimirovic Putin je dostojan naslednik Nikolaja II Romanova , velikog prijatelja Srbije i kao takav uvek je dobrodosao!!!
pre 11 godina
Zatvorite prozore i vrata. Isključite dovod vode, gasa i struje. Bez panike polako i u tišini izađite napolje i pozdravite predsednika. Zatim se lagano uputite u svoja za to određena i predviđena skloništa
pre 11 godina
Drago Vođo Aleksandre Vučiću, hoćemo li biti ubijeni iz snajpera ako tog dana budemo želeli da imamo dnevno svetlo u stanu?
pre 11 godina
Mislim da bi trebalo da zaustave disanje neko vreme, od ugljen dioksida moze botoks da mu se osteti. I nemoj neko zavesu da je mrdnuo, snajper odmah skida.
Kakva smo mi lihvarska drzava....!!!
Upropastise dva bulevara, unistise asfalt, zatvorise pristup svim radnjama na tom potezu, ukljucujuci Usce. Ko ce Tim ljudima promet da nadoknadi? Vucic i Toma ili Putin?
Budite iskreni pa recite, da li je neko cak i od ovih ludaka ovekivao vojnu paradu vojske koja nema za obroke?
U momentu kada treba da otvorimo poglavlje za pregovore, oni zovu trenutno EU neprijatelja No1?
Ovo je pocetak kraja velikog vodje, Izgubio je kompas, definitivno.
pre 11 godina
Predsednik skupštine stanara je nepismen do bola, no nebitno, 90% stanovništva Srbije je funkcionalno nepismeno...
Ovo vam nije nikakva specijalna vest (iako će se proEU botovi lepiti na nju kao znate šta na znate šta), već standardna procedura prilikom poseta najviših zvaničnika, u svim zemljama sveta, podrazumeva i zabrane slične ovde navedenoj.
pre 11 godina
Sad mi zao sto ne zivim na NBG da vidim ko bi me sprecio da sirim ves i setam se po svojoj terasi. Protivteroristicka jedinica mozda?
pre 11 godina
@mareNS
Baš zato što zna gde dolazi, su takve rigorozne mere.
To što su vlast i mediji rusofilski, ne znači da je i narod...
Ps. Šta misliš čime se bavi onoliko brojno članstvo ruske ambasade?
Znaju oni tačno šta narod srbije misli o njima!!!!
pre 11 godina
Pa da,kad covek ima profesionalno obezbedjenje,njemu ne moze da se desi da ga zandarmerija prebije.
pre 11 godina
Takvu sikanu gradjana sprovode takozvane sluzbe bezbednosti samo u BANANA REPUBLIKAMA jer u BECU kada prolazi PUTIN cak ni saobracaj se ne zaustavlja vec samo kolona vozila pod pratnom ima pravo prvenstva ( isto je i kada OBAMA ide po USA ). Neka rezim navede na osnovu koga zakona ogranicava pravo vlasnika stana da izadje na tarasu ili prozor kada on to zeli ili preolazi Putin . Sve sto nije zakonom zabranjeno je dozvoljeno , bar u civilizovanim zemljama ! Srbijanski panduri to izgleda ne znaju , oni mogu samo ljubezo da zamole gradjanstvo a ko ce se odazvati ili ne na molbu je njegova stvar.Izricite naredbe toga tipa je poslednji puta izdavao GESTAPO u BG 1944 g. i izgleda da sve je isto samo njega nema ( jos samo fali policijski cas i zabrana izlaska na ulice od 00-06h )
pre 11 godina
Isto je bilo i kad je dolazio Bajden...tek da se zna.
pre 11 godina
Gospode predstavlja stanare... a kako je samo pismen...tuzno
pre 11 godina
Tako se to radi za diktatore i kada se zeli postati diktator.
U Svedskoj kralj, premijer i ostale vazne licnosti su obicni gradjani, za koje vaze isti zakoni kao i za svakog gradjanina Svedske. Nikakve privilegije, nikakve zastite, nikakve beneficije, ponavljam, oni su obicni gradjani za koje vaze isti zakoni kao za Svedske gradjane!
A kod nas... u svom stanu, pa nesme covek da izadje na terasu!?
Idiotizam diktatorskih vlasti i sitnih dusa postojanih samo u Srbiji, Severnoj Koreji, Kubi i nekim africkim zemljama!
Ni u Rusiji to ne rade sto rade nasi clankolisci.
Sto se mene tice, ja ne zelim da ga vidim jer je on za mene okupator, i nista vise!
pre 11 godina
Najbolje je i ne izlaziti na ulicu. Zamazuju ljudima oci u neimastini oni bacaju novac na paradu, a 80% tih istih vojnika zivi i radi u katastrofa uslovima. Bolje njima pomoci nego fascinirati rusa.
pre 11 godina
Nije mi jasno kakve veze poseta Bajdena ima sa ovim. Ona je bila i prosla, i patriote su se isplakali kako su se taj dan osecali okupirani. A ovo se dogadja danas, i to je ono sto je aktuelno. Dosta vise sa tim pokusajima da se minimizira steta koju bi mogli da pretrpe rusofili, pravljenjem analogija sa amerima. Bajdenova poseta nije nas kostala ni dinar, ovaj cirkus sa vojnom paradom gde ovi pokrecu svu masineriju koju imamo ima da otplacujemo godinama.
pre 11 godina
Ima još par dana, pa bi mogla sledeća naredba:
"Prozori i vrata ima da se zakucaju daskama (colaricama), a stanari obavezno da se zavuku pod krevet!"...
pre 11 godina
Pre 12 godina krenem pešice od Fontane prema Brankovom mostu. Sednem da odmorim kod 6 kaplara. Čovek me legitimiše,poziva na kafu-odbijem (ne pijem kafu sa policajcima). To ga razbesni i pozva patrolu,natera me da predjemo bulevar na stranu Ušća,Mup NBG i prijava -sačuvaj bože šta je sve napisao.
29.NOVEMBAR,sudija ,kazna 100 dinara.
Kažu dolazio Solana,policajac je bio general policije,tadašnji načelnik MUPa Novi BGD. Brzo je napredovao-Šef u BIA za org. kriminal.
A onda je naleteo na Bagzija. Penzija.
(kad generali lažu-kakvi li su onda oni iz žandarmerije)
pre 11 godina
Prvo, mislim da uopste nije potrebno toliko obezbedjenje, jer nam za razliku od onomad (kada je bila izvesna persona za koju vazi suprotan opis od sledeceg), dolazi predstavnik zemlja koja nas nikada nije ugnjetavala ni ubijala.
Drugo, nevezano od bezbednosnih razloga, za ovo bi trebala da sledi jedna tuzba ustavnom sudu protiv MUP-a, jos nam samo fali "sloboda" u kojoj ti panduri odredjuju i gde mozes da se kreces u granicama sopstvenog doma! Ovo je necuveno, isto kao sto je bilo o onomad!
pre 11 godina
Tražili ste - gledajte...
pre 11 godina
"Nesme Putin da vidi kako se Srpski donji ves susi na konopac. Smesno, kao da on nenosi gace. Pitam samo dali SUP (vlada) ima pravo to da naredi? Ja mislim ne.
(NScentar, 13. oktobar 2014 22:37)"
Sudeći po... stilu... pisanja, rekao bih da je ovo komentar ozlojeđenog predsednika skupštine stanara.
To je samo moj lični utisak, naravno.
pre 11 godina
Ima nas mnogo protiv ovih...sta cekamo vise? Na ulicu da skinemo bagru...
pre 11 godina
Čemu takvo čuđenje?
Ovo je standard, svuda za takve posete/događaje.
Putin je, stvarno objektivno gledajući, veći igrač, ili - veća funkcija, ako hoćete, od Bajdena i Klintonke.
Kad je Bajden bio, ako se sećam, bilo je većih i dužih blokada.
Hajdemo malo da iskuliramo!
Po meni, imamo mnogo veće probleme.
(Blago onom ko nema!)
pre 11 godina
Bozidare, moze li to malo pismenije?
pre 11 godina
@ (Mare,NS, 13. oktobar 2014 22:30)
Ne zaleći se i NIKADA ne stavljaj čoveka sasvim neodgovarajućeg porekla u istu ravan sa bilo kim iz dinastije Romanov.
Putina bi, zajedno sa Medvedevom, sami Rusi morali da sklone, upravo zbog gore navedene ogromne prepreke koja ne ostavlja ni najmanji prostor da se takvom čoveku veruje.
pre 11 godina
Pitajte kako su prosli Novosadjani 2009 i samit koji je trajao tri dana...
pre 11 godina
Da Vam dolazi Obama ne bi mogli biti ni u kućama...Pokažite ljudima pripreme u gradovima Evrope kada dolazi Obama pa to je kao da dolazi u bazu džihadista.
pre 11 godina
Sta napadoste coveka za pravopis. 1-sto se vi ne laltite posla predsednika skupstine stanara i 2-ima ovde ajfon nepismenih koliko hoces.
pre 11 godina
Kako da ne
pre 11 godina
Predsednik kućnog saveta je malo nepismen..
pre 11 godina
Sve će to penzioneri platiti ! :-)
pre 11 godina
Bezobrazno tendenciozan naslov teksta koji je otvorio put za najgluplje komentare od kojih se coveku baca pegla!!! Iste mere vaze kad god neki visoki drzavnik dolazi!!! Ne znam cemu tolika polemika oko toga sto je to bas Putin a da ne pominjem polemiku botova o tome da li ce moci za rucak da jedu pasulj i nositi prljave gace...
pre 11 godina
Nema supe, niti kupanja, i nema direktan kontakt u ocima...prava uporeda sa obamom, a ne znaju da narodu ne boli to uopste,... Blago nama sto nemamo takve celnice inace da bi smo nekome ovo porucili mi uzeli bi kao vic, ... Dodje mi da psujem al ne daju to u portalu,,,,to low
pre 11 godina
Bajdenova poseta je bila kojekude jeftinija. Bez parade i 150 pratilaca pride. Treba to nahraniti i napojiti.
pre 11 godina
Ma sto svi napadate predsednika skupstine stanara zbog nepismenosti. Ja verujem da je covek samo prepisao dopis koji mu je stigao iz policije.
pre 11 godina
Ma ne daj Boze da se nesto desi prilikom ove posete jer bi moglo da pruzi prilku za mnoge nezeljene ppstupke svetskih sila
Ne znam
pre 11 godina
А шмекер све написао овом хрватском латиницом и још ударио печат. Да се не "замеримо" ником, а притом смо модерни, нема шта!
pre 11 godina
Zar nece biti grassy noll kao dallas???? LOL
pre 11 godina
...Doći će, kažu, čuven gost
loviće maglu po šumarcima
sa tvojom će se kućom sudarati
mora da bude kao iz bajke...
pre 11 godina
Potpuno iste mjere su bile preduzete kada je Klinton dolazio u Sarajevo,a u to vrijeme je uzivao podrsku gradjana Sarajeva na istom nivou kakvu ima u Pristini. Znaci neupitnu!
Drugo, zivo me interesuje i volio bih da saznam koji su to razlozi za mrznju prema Putinu i Rusiji kod onih koji je iskazuju.
Da li je to njihov desni,cetnicki,rojalisticki,belogardejski ... background i nacin razmisljanja njihovih roditelja ili djedova i baba koji su uticali na formiranje takvih stavova pa samim tim i njihova podrska ukrajinskim nacistima koji se ni ne trude da sakriju ideologiju mrznje koja ih pogoni.
Ne osjecam se nista vise rusofilom nego sto postujem vrijednosti Zapada, ali postujem ono sto je uradio Putin da sacuva i obnovi snagu svoje drzave i nacije kojoj je prijetilo unistenje i njegov odnos kontra svjetske unipolarne dominacije i hegemonije Zapada i njegov antiglobalsticki stav uperen protiv ideje Zapada o ostvaranju novog svjetskog poretka
pre 11 godina
"Sad mi zao sto ne zivim na NBG da vidim ko bi me sprecio da sirim ves i setam se po svojoj terasi. Protivteroristicka jedinica mozda?
(Jack, 13. oktobar 2014 23:51) "
=======================
Sprecio bi te metak u celo ispaljen iz snajpera nekog od pripadnika te protuteroristicke jedinice
pre 11 godina
A gde je ono kao nekad mahanje sa terasa,prozora, ulica
pre 11 godina
Sve je to deo bezbednosnog protokola,nista neobicno.
pre 11 godina
Sad vam smeta da se zatvarate kad dolazi Putin, a nije vam smetalo za Bajdena i Klintonku?!
pre 11 godina
Pravi azijatski car!!!
Sad mi pogotovo nije jasno sta mi imamo sa tim i sta nam ovo treba?
pre 11 godina
Gej parada nije nista u odnosu na ovo.
Bar gejevi nam nisu odredjivali pravila u nasoj kuci.
pre 11 godina
ja sam mislila da on ima neki super, blindirani, od svega zasticeni auto koji bi ga stitio od eventualnog (nedajboze) snajperiste skrivenog medju mokrim carapama i gacama na terasi.
pre 11 godina
Jos da je dodao,ko se oglusi o naredbu,imace posla sa Niskim odredom zandarmerije.
pre 11 godina
Ja sam sretan sto dolazi tako veliki precednik jedne velike Rusije. I ne smetami da malo pretrpim radi njegove bezbesnosti. I ja sam deo rusofilskog Srbstva!
pre 11 godina
Potpuno je normalno da na terasama ne bude veš, ali ne razumem zašto treba da budu spuštene roletne. Zgrade će izgledati sablasno, ali ako se to zahteva zbog bezbednosti visokog gosta, onda je ok. Bila sam 89. u Parizu kada je u posetu Francuskoj došao Gorbačov. Ljudi su stajali na trotoaru i aplauzom ga pozdravljali dok je prolazio u pratnji policije, ali život u gradu nije bio zaustavljen.
pre 11 godina
Problem neki? Pravimo se glupi sta, atentati ne postoje u danasnjem "demokratskom" drustvu?
pre 11 godina
Bas je obrnuto, vlast i mediji nisu "rusofilski" ali narod jeste, i bice i treba da bude.
pre 11 godina
Prvo, terase nisu za susenje vesa. Naucite se kulturi stanovanja.Drugo,sa velikom pompom docekivali smo one koji su poubijali nase gradjane, razrusili nam gradove. U cemu je sada problem?
pre 11 godina
Trazili ste.
pre 11 godina
Sto se mene tice, doticni gospodin bolje da ne dolazi, ovi nasi da radno proslave 20. oktobar kada pada u kalendaru, ljudi na NBG da slobodno setaju po svojim terasama i eto nama ustede za fond lecenje bolesne dece ili narodne kuhinje. Sabic ce nam reci koliko je to para jer ovi nasi to kriju kao ugobor sa Etihad-om!!!
pre 11 godina
@NScentar
Boli njega uvo za srpski ves, poenta je u tome da neko ne moze da se sakrije iza tog vesa...
pre 11 godina
Nadam se da vecina ima svest o tome koliki je ovo gest i koliko je vredna poseta predsednika Putina maloj Srbiji.. ?
pre 11 godina
A kada dođe Obama onda če narod slobodno izaći na terase.
pre 11 godina
Fora bi bila da izadje neka baba na terasu sa metlom da pocisti, pa da drsku od metle zamene za snajper i eto belaja! :)
pre 11 godina
Molimo gradjane Sajgona da ne suse ves na terasama, ucinimo grad lepsim...
pre 11 godina
Ovo moze biti preporuka a ne zabrana, posto zakonom nije regulisano
pre 11 godina
Nesme! Hahahahah
Necu, nisam, nemoj, nemam.
pre 11 godina
Pismen neki covek....
pre 11 godina
Naredio predsednik Cukic Bozidar brale moj. To vam je ko ocenas i ima da se postuje.
pre 11 godina
Izadjite na terasu, pozdravite rusku...prc :)
pre 11 godina
Pa i da mozemo da izadjemo na terse,samo bi doziveo ovacije!On je jedan od najozbiljnijih lidera na svetu danas i zato ga postujemo!Zato cemo ici na vojnu paradu ili manifestaciju..sasvim svejedno!Pokazacemo tako,postovanje prema nasem ruskom prijatelju i postovanje prema sposobnosti nasih vojnika ,koji ce nam prikazati sa zadovoljstvom ono sto nasa vojska danas podseduje i ume!Koliko i kako god to bilo,nase je ..i vredi to videti!I ako kao pristalica razoruzanja i mira u svetu,smatram da je ovo sve potrebno videti..ne radi nekih osvajackih pretenzija,vec vise kao odbrane od nekih nezeljenih neprijatelja srpskom narodu ili raznim ekstremizmima,kojima je svet sve vise izlozen!
pre 11 godina
Ta dan nisam u Srbiji, ne iz protesta, nego iz građe.... a!
pre 11 godina
Nema na terasu.. ni da je Obama dosao ili Bajden kada je bio!Iz sahtova je virilo obezbedjenje!Ovo je cudno onima koji se prave kao iznenadjeni i hoce da kazu da je ovo previse!Nije jer nam u zemlju dolazi jedan od najvecih svetskih lidera,ma ko sta kaze od politicara!Kad se odrzavao samit NATO ili onih cas G7,cas G8..kako kad,zavisi od trenutnih interesa pojedinih njenih clanova,bilo je sve zatvoreno toliko,da su cak i nebo pokrili od iznenadjenja!Prema tome,nista cudno kada dolaze i putuju najvece svetske politicke face..Ne cuva se predsednik Putin toliko od gradjana Srbije,koji ga postuju kao svoga ruskog prijatelja,koliko od mogucih belosvetskih ekstremista a kojih je danas previse u svetu!I zato neka svako radi svoj posao!
pre 11 godina
To je značilo da su ulice kojima su se kretali, kao i okolne ulice, bile zatvorene za saobraćaj i za pešake, a iz nekih ulica su uklanjani i automobili.
Само онако успут ако неко крене да пени а прочита само наслов вести!:-)
pre 11 godina
NN@ Slatko si me covece nasmejao!Kada bi se mnogi nasmejali,shvatili bi da smo stvarno ugrozeni!Ni za zubara da idemo..a oni nam brane da izadjemo na sopstvenu terasu!Sram ih bilo!Zato mnogi kukaju sto ne mogu da gledaju sa terasa..iz daleka se ne vidi,koliko ih imaju stvarno..mislim zuba!A ipak gledace to ceo svet,jako zainteresovano!Pa bi tako mogli da steknu losu sliku o nama a i da tako skrenemo paznju sa glavnog dogadjaja!I zato zaboravite terasu..izadjite ali nemojte da se mnogo smejete,nego vise onako kao francuzi diskretno..i sa rukom preko usta!Bar cete biti na svezem vazduhu a ne u cetiri zida a i delovacete nekako prefinjeno i produhovljeno,narocito ono poslednje!Dosta vise onog narogusenog izraza,dolazi nam dobar prijatelj..opusteno samo!A ove sto snimaju,neka ih nek snimaju!A sta ce drugo..
pre 11 godina
Safety 1st... Sta tu nije jasno?
pre 11 godina
Ne sme.
pre 11 godina
Putin je bezbedniji u Srbiji i Beogradu,nego u Moskvi!
Zasto?
Zato sto narod zna,da je Rusija imala ovakvog lidera,devedesetih godina proslog veka,ne bi se sa Srbijom postupalo na onakav sraman nacin,pogotovo kao savezniku u dva svetska rata u kojima je podnela ogromne zrtve,koje su zabetonirane u temelje slobodne Evrope.Nazalost,tada je ista ta Evropa,dala podrsku onima,koji su bili saveznici nacistima.
Vladimir Vladimirovic Putin je dostojan naslednik Nikolaja II Romanova , velikog prijatelja Srbije i kao takav uvek je dobrodosao!!!
pre 11 godina
pa sta je sad sporno? mogli su da naredjuju mere zbog neko Bajdena i Klinotonove, a sad je problem kad je Putin u pitanju? Inace je lik mnogo vazniji od njih. Ne gledam iz sprskog ugla vec in internacionalnog
pre 11 godina
Nesme Putin da vidi kako se Srpski donji ves susi na konopac. Smesno, kao da on nenosi gace. Pitam samo dali SUP (vlada) ima pravo to da naredi? Ja mislim ne.
pre 11 godina
Па тако је било и кад је долазио Бајден, не знам чему чуђење сада.
pre 11 godina
Pa onda bolje i da ne dolazi. Ceo BG blokiran i ko zna koliko smo para bacili, a možda ćemo i EPS da poklonimo...
Tuga.
pre 11 godina
Sad mi zao sto ne zivim na NBG da vidim ko bi me sprecio da sirim ves i setam se po svojoj terasi. Protivteroristicka jedinica mozda?
pre 11 godina
@mareNS
Baš zato što zna gde dolazi, su takve rigorozne mere.
To što su vlast i mediji rusofilski, ne znači da je i narod...
Ps. Šta misliš čime se bavi onoliko brojno članstvo ruske ambasade?
Znaju oni tačno šta narod srbije misli o njima!!!!
pre 11 godina
А шмекер све написао овом хрватском латиницом и још ударио печат. Да се не "замеримо" ником, а притом смо модерни, нема шта!
pre 11 godina
Prvo, mislim da uopste nije potrebno toliko obezbedjenje, jer nam za razliku od onomad (kada je bila izvesna persona za koju vazi suprotan opis od sledeceg), dolazi predstavnik zemlja koja nas nikada nije ugnjetavala ni ubijala.
Drugo, nevezano od bezbednosnih razloga, za ovo bi trebala da sledi jedna tuzba ustavnom sudu protiv MUP-a, jos nam samo fali "sloboda" u kojoj ti panduri odredjuju i gde mozes da se kreces u granicama sopstvenog doma! Ovo je necuveno, isto kao sto je bilo o onomad!
pre 11 godina
Isto je bilo i kad je dolazio Bajden...tek da se zna.
pre 11 godina
Da Vam dolazi Obama ne bi mogli biti ni u kućama...Pokažite ljudima pripreme u gradovima Evrope kada dolazi Obama pa to je kao da dolazi u bazu džihadista.
pre 11 godina
Uobicajena procedura za sve najvise drzavnike. Prave senzaciju tamo gde je nema.
pre 11 godina
Čemu takvo čuđenje?
Ovo je standard, svuda za takve posete/događaje.
Putin je, stvarno objektivno gledajući, veći igrač, ili - veća funkcija, ako hoćete, od Bajdena i Klintonke.
Kad je Bajden bio, ako se sećam, bilo je većih i dužih blokada.
Hajdemo malo da iskuliramo!
Po meni, imamo mnogo veće probleme.
(Blago onom ko nema!)
pre 11 godina
1. Normalna stvar i procedura za svaku vazniju politicku licnost.
2. Pismenost nije bas na nivou.
pre 11 godina
Ma ne daj Boze da se nesto desi prilikom ove posete jer bi moglo da pruzi prilku za mnoge nezeljene ppstupke svetskih sila
Ne znam
pre 11 godina
Tako se to radi za diktatore i kada se zeli postati diktator.
U Svedskoj kralj, premijer i ostale vazne licnosti su obicni gradjani, za koje vaze isti zakoni kao i za svakog gradjanina Svedske. Nikakve privilegije, nikakve zastite, nikakve beneficije, ponavljam, oni su obicni gradjani za koje vaze isti zakoni kao za Svedske gradjane!
A kod nas... u svom stanu, pa nesme covek da izadje na terasu!?
Idiotizam diktatorskih vlasti i sitnih dusa postojanih samo u Srbiji, Severnoj Koreji, Kubi i nekim africkim zemljama!
Ni u Rusiji to ne rade sto rade nasi clankolisci.
Sto se mene tice, ja ne zelim da ga vidim jer je on za mene okupator, i nista vise!
pre 11 godina
Predsednik skupštine stanara je nepismen do bola, no nebitno, 90% stanovništva Srbije je funkcionalno nepismeno...
Ovo vam nije nikakva specijalna vest (iako će se proEU botovi lepiti na nju kao znate šta na znate šta), već standardna procedura prilikom poseta najviših zvaničnika, u svim zemljama sveta, podrazumeva i zabrane slične ovde navedenoj.
pre 11 godina
Nije mi jasno kakve veze poseta Bajdena ima sa ovim. Ona je bila i prosla, i patriote su se isplakali kako su se taj dan osecali okupirani. A ovo se dogadja danas, i to je ono sto je aktuelno. Dosta vise sa tim pokusajima da se minimizira steta koju bi mogli da pretrpe rusofili, pravljenjem analogija sa amerima. Bajdenova poseta nije nas kostala ni dinar, ovaj cirkus sa vojnom paradom gde ovi pokrecu svu masineriju koju imamo ima da otplacujemo godinama.
pre 11 godina
Mislim da bi trebalo da zaustave disanje neko vreme, od ugljen dioksida moze botoks da mu se osteti. I nemoj neko zavesu da je mrdnuo, snajper odmah skida.
Kakva smo mi lihvarska drzava....!!!
Upropastise dva bulevara, unistise asfalt, zatvorise pristup svim radnjama na tom potezu, ukljucujuci Usce. Ko ce Tim ljudima promet da nadoknadi? Vucic i Toma ili Putin?
Budite iskreni pa recite, da li je neko cak i od ovih ludaka ovekivao vojnu paradu vojske koja nema za obroke?
U momentu kada treba da otvorimo poglavlje za pregovore, oni zovu trenutno EU neprijatelja No1?
Ovo je pocetak kraja velikog vodje, Izgubio je kompas, definitivno.
pre 11 godina
Jel se vi sprdate sa nama??????
pre 11 godina
Ja sam sretan sto dolazi tako veliki precednik jedne velike Rusije. I ne smetami da malo pretrpim radi njegove bezbesnosti. I ja sam deo rusofilskog Srbstva!
pre 11 godina
Телепортирајте га, ј. вас он и ви њега. Без обзира да ли је реч о Путину или неком другом. Или га са аеродрома водите одмах на неку ливаду, па тамо разапните шаторе и већајте. Људима браните да отворе прозор у рођеној кући!
pre 11 godina
Sta napadoste coveka za pravopis. 1-sto se vi ne laltite posla predsednika skupstine stanara i 2-ima ovde ajfon nepismenih koliko hoces.
pre 11 godina
Ima još par dana, pa bi mogla sledeća naredba:
"Prozori i vrata ima da se zakucaju daskama (colaricama), a stanari obavezno da se zavuku pod krevet!"...
pre 11 godina
Čubriću, marš nazad u osnovnu školu da se naučiš pismenosti. Ako si ti takav polupismen - predsednik, kakva li su tek gologuzija oni kojima ti predsedavaš?!
pre 11 godina
Takvu sikanu gradjana sprovode takozvane sluzbe bezbednosti samo u BANANA REPUBLIKAMA jer u BECU kada prolazi PUTIN cak ni saobracaj se ne zaustavlja vec samo kolona vozila pod pratnom ima pravo prvenstva ( isto je i kada OBAMA ide po USA ). Neka rezim navede na osnovu koga zakona ogranicava pravo vlasnika stana da izadje na tarasu ili prozor kada on to zeli ili preolazi Putin . Sve sto nije zakonom zabranjeno je dozvoljeno , bar u civilizovanim zemljama ! Srbijanski panduri to izgleda ne znaju , oni mogu samo ljubezo da zamole gradjanstvo a ko ce se odazvati ili ne na molbu je njegova stvar.Izricite naredbe toga tipa je poslednji puta izdavao GESTAPO u BG 1944 g. i izgleda da sve je isto samo njega nema ( jos samo fali policijski cas i zabrana izlaska na ulice od 00-06h )
pre 11 godina
Bajdenova poseta je bila kojekude jeftinija. Bez parade i 150 pratilaca pride. Treba to nahraniti i napojiti.
pre 11 godina
Tražili ste - gledajte...
pre 11 godina
Kako bi bilo da nas naterate da svi izadjemo napolje i da skandiramo-Putin,Putin? Oni mršavi i neuhranjeni ne smeju izlaziti.
(potemkinovo selo)
pre 11 godina
@ (Mare,NS, 13. oktobar 2014 22:30)
Ne zaleći se i NIKADA ne stavljaj čoveka sasvim neodgovarajućeg porekla u istu ravan sa bilo kim iz dinastije Romanov.
Putina bi, zajedno sa Medvedevom, sami Rusi morali da sklone, upravo zbog gore navedene ogromne prepreke koja ne ostavlja ni najmanji prostor da se takvom čoveku veruje.
pre 11 godina
Bezobrazno tendenciozan naslov teksta koji je otvorio put za najgluplje komentare od kojih se coveku baca pegla!!! Iste mere vaze kad god neki visoki drzavnik dolazi!!! Ne znam cemu tolika polemika oko toga sto je to bas Putin a da ne pominjem polemiku botova o tome da li ce moci za rucak da jedu pasulj i nositi prljave gace...
pre 11 godina
Интересантна ситуација:
У тренутку посете Путина, враћам се са одмора - не знам ништа о забрани, улазим у свој стан кад тамо др. Стефановић спушта ролетне и скупља веш.
pre 11 godina
Prvo, terase nisu za susenje vesa. Naucite se kulturi stanovanja.Drugo,sa velikom pompom docekivali smo one koji su poubijali nase gradjane, razrusili nam gradove. U cemu je sada problem?
pre 11 godina
Nadam se da vecina ima svest o tome koliki je ovo gest i koliko je vredna poseta predsednika Putina maloj Srbiji.. ?
pre 11 godina
Ovaj predsednik skupstine stanara je nepismen. "NESME" se pise odvojeno :)
pre 11 godina
Не важи-писано латиницом. За сваки случај, избегавајте терасу, метак не разликује писма.
pre 11 godina
Nema supe, niti kupanja, i nema direktan kontakt u ocima...prava uporeda sa obamom, a ne znaju da narodu ne boli to uopste,... Blago nama sto nemamo takve celnice inace da bi smo nekome ovo porucili mi uzeli bi kao vic, ... Dodje mi da psujem al ne daju to u portalu,,,,to low
pre 11 godina
Zar nece biti grassy noll kao dallas???? LOL
pre 11 godina
Potpuno iste mjere su bile preduzete kada je Klinton dolazio u Sarajevo,a u to vrijeme je uzivao podrsku gradjana Sarajeva na istom nivou kakvu ima u Pristini. Znaci neupitnu!
Drugo, zivo me interesuje i volio bih da saznam koji su to razlozi za mrznju prema Putinu i Rusiji kod onih koji je iskazuju.
Da li je to njihov desni,cetnicki,rojalisticki,belogardejski ... background i nacin razmisljanja njihovih roditelja ili djedova i baba koji su uticali na formiranje takvih stavova pa samim tim i njihova podrska ukrajinskim nacistima koji se ni ne trude da sakriju ideologiju mrznje koja ih pogoni.
Ne osjecam se nista vise rusofilom nego sto postujem vrijednosti Zapada, ali postujem ono sto je uradio Putin da sacuva i obnovi snagu svoje drzave i nacije kojoj je prijetilo unistenje i njegov odnos kontra svjetske unipolarne dominacije i hegemonije Zapada i njegov antiglobalsticki stav uperen protiv ideje Zapada o ostvaranju novog svjetskog poretka
pre 11 godina
"A zašto svi peremo zube?"
"Dolaze nam gosti."
"A šta ćemo da im radimo?"
pre 11 godina
"Nesme Putin da vidi kako se Srpski donji ves susi na konopac. Smesno, kao da on nenosi gace. Pitam samo dali SUP (vlada) ima pravo to da naredi? Ja mislim ne.
(NScentar, 13. oktobar 2014 22:37)"
Sudeći po... stilu... pisanja, rekao bih da je ovo komentar ozlojeđenog predsednika skupštine stanara.
To je samo moj lični utisak, naravno.
pre 11 godina
Bas je obrnuto, vlast i mediji nisu "rusofilski" ali narod jeste, i bice i treba da bude.
pre 11 godina
Ima nas mnogo protiv ovih...sta cekamo vise? Na ulicu da skinemo bagru...
pre 11 godina
A u slucaju loseg vremena, docek g. Putina ce se obaviti u fiskulturnoj sali.
pre 11 godina
Sad vam smeta da se zatvarate kad dolazi Putin, a nije vam smetalo za Bajdena i Klintonku?!
pre 11 godina
Nepismeno, strasno.
pre 11 godina
Pa da,kad covek ima profesionalno obezbedjenje,njemu ne moze da se desi da ga zandarmerija prebije.
pre 11 godina
Nesme... nesme...
pre 11 godina
Zatvorite prozore i vrata. Isključite dovod vode, gasa i struje. Bez panike polako i u tišini izađite napolje i pozdravite predsednika. Zatim se lagano uputite u svoja za to određena i predviđena skloništa
pre 11 godina
Drago Vođo Aleksandre Vučiću, hoćemo li biti ubijeni iz snajpera ako tog dana budemo želeli da imamo dnevno svetlo u stanu?
pre 11 godina
Najbolje je i ne izlaziti na ulicu. Zamazuju ljudima oci u neimastini oni bacaju novac na paradu, a 80% tih istih vojnika zivi i radi u katastrofa uslovima. Bolje njima pomoci nego fascinirati rusa.
pre 11 godina
Pre 12 godina krenem pešice od Fontane prema Brankovom mostu. Sednem da odmorim kod 6 kaplara. Čovek me legitimiše,poziva na kafu-odbijem (ne pijem kafu sa policajcima). To ga razbesni i pozva patrolu,natera me da predjemo bulevar na stranu Ušća,Mup NBG i prijava -sačuvaj bože šta je sve napisao.
29.NOVEMBAR,sudija ,kazna 100 dinara.
Kažu dolazio Solana,policajac je bio general policije,tadašnji načelnik MUPa Novi BGD. Brzo je napredovao-Šef u BIA za org. kriminal.
A onda je naleteo na Bagzija. Penzija.
(kad generali lažu-kakvi li su onda oni iz žandarmerije)
pre 11 godina
Nove gace mogu da se suse, samo pocepane da se uklone sa strika.
pre 11 godina
Ne osećam se bezbedno kada vidim tolike pravopisne greške.
pre 11 godina
Procitah clanak o pravopisu pa mi nikako nije leglo citanje ovog obavestenja predsednika skupstine stanara..
pre 11 godina
Ko nema zube nek' se ne smeje!
pre 11 godina
Pitajte kako su prosli Novosadjani 2009 i samit koji je trajao tri dana...
pre 11 godina
"Sad mi zao sto ne zivim na NBG da vidim ko bi me sprecio da sirim ves i setam se po svojoj terasi. Protivteroristicka jedinica mozda?
(Jack, 13. oktobar 2014 23:51) "
=======================
Sprecio bi te metak u celo ispaljen iz snajpera nekog od pripadnika te protuteroristicke jedinice
pre 11 godina
...Doći će, kažu, čuven gost
loviće maglu po šumarcima
sa tvojom će se kućom sudarati
mora da bude kao iz bajke...
pre 11 godina
Trazili ste.
pre 11 godina
To je značilo da su ulice kojima su se kretali, kao i okolne ulice, bile zatvorene za saobraćaj i za pešake, a iz nekih ulica su uklanjani i automobili.
Само онако успут ако неко крене да пени а прочита само наслов вести!:-)
pre 11 godina
Problem neki? Pravimo se glupi sta, atentati ne postoje u danasnjem "demokratskom" drustvu?
pre 11 godina
A kada dođe Obama onda če narod slobodno izaći na terase.
pre 11 godina
Pravi azijatski car!!!
Sad mi pogotovo nije jasno sta mi imamo sa tim i sta nam ovo treba?
pre 11 godina
Gej parada nije nista u odnosu na ovo.
Bar gejevi nam nisu odredjivali pravila u nasoj kuci.
pre 11 godina
Nema na terasu.. ni da je Obama dosao ili Bajden kada je bio!Iz sahtova je virilo obezbedjenje!Ovo je cudno onima koji se prave kao iznenadjeni i hoce da kazu da je ovo previse!Nije jer nam u zemlju dolazi jedan od najvecih svetskih lidera,ma ko sta kaze od politicara!Kad se odrzavao samit NATO ili onih cas G7,cas G8..kako kad,zavisi od trenutnih interesa pojedinih njenih clanova,bilo je sve zatvoreno toliko,da su cak i nebo pokrili od iznenadjenja!Prema tome,nista cudno kada dolaze i putuju najvece svetske politicke face..Ne cuva se predsednik Putin toliko od gradjana Srbije,koji ga postuju kao svoga ruskog prijatelja,koliko od mogucih belosvetskih ekstremista a kojih je danas previse u svetu!I zato neka svako radi svoj posao!
pre 11 godina
Bozidare, moze li to malo pismenije?
pre 11 godina
Gospode predstavlja stanare... a kako je samo pismen...tuzno
pre 11 godina
Jos da je dodao,ko se oglusi o naredbu,imace posla sa Niskim odredom zandarmerije.
pre 11 godina
Sve je to deo bezbednosnog protokola,nista neobicno.
pre 11 godina
Sve će to penzioneri platiti ! :-)
pre 11 godina
Pa i da mozemo da izadjemo na terse,samo bi doziveo ovacije!On je jedan od najozbiljnijih lidera na svetu danas i zato ga postujemo!Zato cemo ici na vojnu paradu ili manifestaciju..sasvim svejedno!Pokazacemo tako,postovanje prema nasem ruskom prijatelju i postovanje prema sposobnosti nasih vojnika ,koji ce nam prikazati sa zadovoljstvom ono sto nasa vojska danas podseduje i ume!Koliko i kako god to bilo,nase je ..i vredi to videti!I ako kao pristalica razoruzanja i mira u svetu,smatram da je ovo sve potrebno videti..ne radi nekih osvajackih pretenzija,vec vise kao odbrane od nekih nezeljenih neprijatelja srpskom narodu ili raznim ekstremizmima,kojima je svet sve vise izlozen!
pre 11 godina
Kako da ne
pre 11 godina
Meni roletna pokvarena znaci li to da ce biti popravljena o trosku drzave????
pre 11 godina
Izadjite na terasu, pozdravite rusku...prc :)
pre 11 godina
Sto se mene tice, doticni gospodin bolje da ne dolazi, ovi nasi da radno proslave 20. oktobar kada pada u kalendaru, ljudi na NBG da slobodno setaju po svojim terasama i eto nama ustede za fond lecenje bolesne dece ili narodne kuhinje. Sabic ce nam reci koliko je to para jer ovi nasi to kriju kao ugobor sa Etihad-om!!!
pre 11 godina
Ta dan nisam u Srbiji, ne iz protesta, nego iz građe.... a!
pre 11 godina
Ma sto svi napadate predsednika skupstine stanara zbog nepismenosti. Ja verujem da je covek samo prepisao dopis koji mu je stigao iz policije.
pre 11 godina
Ovo moze biti preporuka a ne zabrana, posto zakonom nije regulisano
pre 11 godina
A gde je ono kao nekad mahanje sa terasa,prozora, ulica
pre 11 godina
Safety 1st... Sta tu nije jasno?
pre 11 godina
ja sam mislila da on ima neki super, blindirani, od svega zasticeni auto koji bi ga stitio od eventualnog (nedajboze) snajperiste skrivenog medju mokrim carapama i gacama na terasi.
pre 11 godina
Potpuno je normalno da na terasama ne bude veš, ali ne razumem zašto treba da budu spuštene roletne. Zgrade će izgledati sablasno, ali ako se to zahteva zbog bezbednosti visokog gosta, onda je ok. Bila sam 89. u Parizu kada je u posetu Francuskoj došao Gorbačov. Ljudi su stajali na trotoaru i aplauzom ga pozdravljali dok je prolazio u pratnji policije, ali život u gradu nije bio zaustavljen.
pre 11 godina
Molimo gradjane Sajgona da ne suse ves na terasama, ucinimo grad lepsim...
pre 11 godina
Fora bi bila da izadje neka baba na terasu sa metlom da pocisti, pa da drsku od metle zamene za snajper i eto belaja! :)
pre 11 godina
@NScentar
Boli njega uvo za srpski ves, poenta je u tome da neko ne moze da se sakrije iza tog vesa...
pre 11 godina
Nesme! Hahahahah
Necu, nisam, nemoj, nemam.
pre 11 godina
Predsednik kućnog saveta je malo nepismen..
pre 11 godina
Naredio predsednik Cukic Bozidar brale moj. To vam je ko ocenas i ima da se postuje.
pre 11 godina
Pismen neki covek....
pre 11 godina
NN@ Slatko si me covece nasmejao!Kada bi se mnogi nasmejali,shvatili bi da smo stvarno ugrozeni!Ni za zubara da idemo..a oni nam brane da izadjemo na sopstvenu terasu!Sram ih bilo!Zato mnogi kukaju sto ne mogu da gledaju sa terasa..iz daleka se ne vidi,koliko ih imaju stvarno..mislim zuba!A ipak gledace to ceo svet,jako zainteresovano!Pa bi tako mogli da steknu losu sliku o nama a i da tako skrenemo paznju sa glavnog dogadjaja!I zato zaboravite terasu..izadjite ali nemojte da se mnogo smejete,nego vise onako kao francuzi diskretno..i sa rukom preko usta!Bar cete biti na svezem vazduhu a ne u cetiri zida a i delovacete nekako prefinjeno i produhovljeno,narocito ono poslednje!Dosta vise onog narogusenog izraza,dolazi nam dobar prijatelj..opusteno samo!A ove sto snimaju,neka ih nek snimaju!A sta ce drugo..
pre 11 godina
Ne sme.
92 Komentari
Sortiraj po: