Srbija 9

03.12.2024.

19:22

Vučić iz Brisela: "Ovde svi znaju da je Srbija druga rastuća ekonomija u Evropi. Svi znaju za EXPO 2027"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u jednodnevnoj poseti Briselu tokom koje se sastao sa više zvaničnika Evropske unije.

Izvor: B92.net

Vučić iz Brisela: "Ovde svi znaju da je Srbija druga rastuća ekonomija u Evropi. Svi znaju za EXPO 2027"
TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ/ nr

Podeli:

Predsednik je istakao da Srbija neće uvoditi sankcije Rusiji.

"Imali smo danas brojne razgovore u Briselu. Razgovor sa Majom Kalas je bio otvoren, ne lak. Ona je insistirala na uvođenju sankcija Rusiji", rekao je Vučić.

Vučić je rekao da je Srbija druga zemlja u Evropi po ekonomskom rastu, ali i da će EXPO 2027 uticati na njen dalji razvoj.

"Ovde svi znaju da je Srbija druga rastuća zemlja u Evropi i svi na tome čestitaju. Svi znaju za EXPO 2027", rekao je Vučić.

"EXPO je za mene posebna čast. Zastava Ekspa je uokvirena i stoji kao svečana zastava u Predsedništvu, da ostane zapamćeno da smo ih prvi put u istoriji pobedili. Borili smo se protiv najmoćnijih zemalja sveta. A tako ću zastavu Ekspa da uzmem, pa kad dođu teški dani uzeću je u ruke i reći "guraj dalje"", dodao je Vučić

Vučić: U petak preuzimam zastavu Ekspa

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će u petak da preuzme zastavu Ekspa koja je nedavno u Parizu zvanično uručena srpskoj delegaciji.

"U petak preuzimam zastav u Ekspa koju ću da zagrlim, poljubim, da je čuvam i da je sa ponosom zavijorim i predam novom predsedniku kada budemo pokazali promenjeno lice Srbije za dve godine i nekoliko meseci", rekao je Vučić novinarima u Beogradu navodeći koji se važni događaj očekuju narednih dana.

Kako je ranije saopšteno iz Ekspa zastavu će ove nedelje u Beogradu dočekati najviši državni zvaničnici.

Zastava, ključni simbol domaćinstva ove, jedne od najprestižnijih međunarodnih manifestacija, 26. novembra je u Parizu uručena delegaciji Srbije.

Prethodno je Generalna skupština Međunarodnog biroa za izložbe (BIE) u Parizu jednoglasno usvojila Dosije za priznanje Specijalizovane izložbe EXPO 2027 Beograd, što označava završnicu procesa priprema i verifikacije tokom koga su svi aspekti projekta dobili zvanično odobrenje i podršku međunarodne zajednice.

Potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali rekao je ranije da se očekuje da će na Ekspo 2027 učestvovati 140 zemalja, a da će tu manifestaciju posetiti između tri i četiri miliona ljudi.

Podeli:

9 Komentari

Možda vas zanima

odobrena licenca

Rusija može da prodaje naftu

Sjedinjene Američke Države izdale su novu opštu licencu kojom se privremeno dozvoljava prodaja ruske sirove nafte i naftnih derivata koji su utovareni na brodove do 11. aprila, objavljeno je na sajtu američkog Ministarstva finansija.

7:57

13.3.2026.

2 d

Svet

Ukrajinci pobedili: Gasprom izgubio spor

Ukrajinska državna energetska kompanija Naftogaz danas je saopštila da je ostvarila konačnu pobedu u sudskom sporu protiv ruskog energetskog giganta Gasproma, nakon što je Federalni vrhovni sud Švajcarske odbacio žalbu i potvrdio arbitražnu odluku.

15:24

13.3.2026.

1 d

Sto više nije vaš celo veče

Restorani uvode novu praksu koja se mnogima neće svideti

Sve veći broj restorana gostima prilikom rezervacije dodeljuje sto na unapred određeno vreme, najčešće na 90 do 120 minuta. Umesto da sto bude rezervisan "za celo veče“, gosti dobijaju tačno definisan vremenski termin.

8:26

13.3.2026.

2 d

Podeli: