Srbija 1

28.05.2026.

19:27

"SAD krenule u ozbiljne pripreme"; Mali se oglasio o učešću Vašingtona na EKSPO 2027

Sjedinjene Američke Države su nedavno i zvanično potpisale ugovor o učešću na specijalizovanoj izložbi EXPO u Beogradu, a sada zvanično kreću u pripreme paviljona.

Izvor: B92.net

"SAD krenule u ozbiljne pripreme"; Mali se oglasio o učešću Vašingtona na EKSPO 2027
Instagram/Siniša Mali

Podeli:

Kako je na svom Instagram nalogu objavio ministar finansija Siniša Mali, Sjedinjene Američke Države su nedavno i zvanično potpisale ugovor o učešću na specijalizovanoj izložbi Expo u Beogradu, a kako kaže, drago mu je što su već krenuli u ozbiljne pripreme da kroz svoj paviljon predstave sve inovacije, kreativnost i snagu američke ekonomije, sporta i muzike.

"Naš Expo je od najmoćnijih ekonomija na svetu prepoznat kao mesto susreta ideja i inovacija, i to je nešto na šta treba da budemo ponosni".

"Zajedno ćemo organizovati događaj koji će ostaviti snažan trag u čitavom svetu", zaključio je Mali. 

Američki Stejt department juče je objavio svoj izbor kompanije Vita Motus za vođenje dizajna paviljona SAD za Specijalizovani sajam EXPO 2027 u Beogradu, a takođe sa zadovoljstvom objavljuje i izbor kompanije Trivandi USA za vođenje operacija i isporuke paviljona.

EXPO 2027 u Beogradu pružiće priliku da se projektuje američko liderstvo, demonstrira izvrsnost u sportu i muzici i istaknu Sjedinjene Države kao najbolji ekonomski partner na Balkanu i širom sveta.

EXPO 2027 je specijalizovani sajam koji se fokusira na temu "Igra za čovečanstvo – sport i muzika za sve". EXPO 2027 biće otvoren 15. maja 2027. godine i očekuje se da će privući preko četiri miliona posetilaca tokom svog tromesečnog trajanja. Ovo je prvi sajam ikada održan na Balkanu.

Američki Stejt department se raduje partnerstvu sa Trivandijem i Vita Motus kako bi Paviljon SAD postigao veliki uspeh, objavljeno je u saopštenju.

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Prodaje se poznati lanac restorana

Američka kompanija Jam brends saopštila je danas da će prodati lanac restorana Pica Hat za ukupno 2,7 milijardi američkih dolara, nakon višemesečnog razmatranja budućnosti brenda koji se poslednjih godina suočava sa padom prodaje i jačanjem konkurencije.

19:27

16.6.2026.

1 d

Podeli: