U susret IPM 2 3

09.03.2026.

14:40

Mali na gradilištu EXPO 2027 sa medijima iz regiona i celog sveta VIDEO

Predstavnici medija iz regiona, ali i celog sveta, došli su u Beograd kako bi ispratili Drugi susret međunarodnih učesnika izložbe EXPO 2027, koji počinje sutra, objavio je ministar finansija Siniša Mali na Instagramu.

Izvor: B92.net

Mali na gradilištu EXPO 2027 sa medijima iz regiona i celog sveta VIDEO
Instagram/mali_sinisa

Podeli:

Na sastanku će učestvovati gotovo 500 delegata iz 137 zemalja sveta.

"Drago mi je što sam strane medije imao priliku da danas odvedem na gradilište EXPO 2027, ali i što sam video da su pokazali veliko interesovanje za ovaj projekat", napisao je Mali.

Tokom boravka u Beogradu na jednom mestu okupiće se ministri, državni sekretari, ambasadori i direktori nacionalnih institucija zaduženih za ekonomiju, trgovinu, inovacije, turizam, kulturu i sport.

Cilj susreta je da predstavnici zemalja učesnica, zajedno sa organizatorima, definišu naredne korake i planove za učešće na specijalizovanoj izložbi Ekspo 2027.

"Ovo je veoma važna pripremna faza za Ekspo, kako bi svi bili upoznati sa svim fazama ovog velikog i važnog projekta", istakao je Mali u objavi na društvenoj mreži. 

Podeli:

3 Komentari

Možda vas zanima

Odustali su

Zemlja BRIKS-a odbila Ruse

Indija je odbila ruski predlog za kupovinu tečnog prirodnog gasa (TPG) koji se nalazi pod američkim sankcijama, uprkos rastućim problemima sa snabdevanjem energentima zbog eskalacije sukoba na Bliskom istoku.

14:24

12.5.2026.

15 h

Podeli: