Srbija 0

10.06.2025.

12:25

Kerkentzes: Ekspo 2027. u Beogradu biće prvi Ekspo na Zapadnom Balkanu

Generalni sekretar Međunarodnog biroa za izložbe Dimitri Kerkentzes izjavio je danas, na otvaranju prvog sastanka za planiranje međunarodnog učešća na EXPO 2027 u Beogradu, da taj sastanak označava početak jednog novog poglavlja za Srbiju i Jugoistočnu Evropu.

Izvor: Tanjug

Kerkentzes: Ekspo 2027. u Beogradu biće prvi Ekspo na Zapadnom Balkanu
TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ

Podeli:

"Ovaj skup označava početak novog poglavlja i obećanja za Srbiju, za Jugoistočnu Evropu i za čitavu međunarodnu zajednicu. Prvi put, specijalizovana EXPO izložba biće održana na Zapadnom Balkanu, u regionu raznovrsnih kultura, nasleđa i dinamične kreativnosti", rekao je Kerkentzes.

On je istkao da će kroz EXPO 2027 svet otkriti nove perspektive, nove mogućnosti za povezivanje i za inspiraciju. 

"Tema ovog EXPO, igrajmo za čovečanstvo, muzika i sport za sve, je zaista odgovarajuća u ovom trenutku", naglasio je Kerkentzes.

Prema njegovim rečima sport i muzika govore svima nama jer nadilaze jezik, kulture i generacije, pozivaju na spajanje, a ne na sukobe, na učešće, a ne na podele. 

"To je duh Ekspa 2027. godine u Beogradu, da gledamo napred, da gajimo veze i povezanosti i da prigrlimo moć igre i povezivanja. Ekspo je već dugo bio platforma za dijalog, inovaciju i saradnju. To je pozornica na kojoj se svet spaja, ne samo da bi se povezao, već i da gradi zajedno i da bude kreativan", rekao je on

Dodao je da je BIE ponosna što podržava Srbiju i sve zemlje na ovom zajedničkom putovanju. 

"Put za 2027. godinu počinje ovde i to je put kojim ćemo svi ići zajedno. Dok Srbija polaže temelje, osmišljava vebsajt, svi vi zapravo donosite život i značaj ovom Ekspu. Dakle, vaše ideje, vaše učešće, vaše prisustvo je ono što će definisati ovaj događaj pred čitavim svetom", naveo je on.

Istakao je da delegati danas i sutra imaju priliku da razmenjuju ideje i da zajedno razmišljaju o tome šta EXPO 2027 može da ponudi učesnicima i posetiocima. 

"To će omogućiti svim posetiocima i učesnicima da osmisle nove teme koje će odjeknuti svetom, da osmisle paviljone i program koji će nam ostati u sećanju svima i koji će biti zanimljiv svim učesnicima", rekao je Kerkentzes.

Ocenio je da specijalizovani EXPO, kao i svaki drugi, nije samo fizička struktura, već ekosistem ideja, živi dijalog između kultura, proslava moći koju imamo kada se zajedno okupimo sa svrhom i sa maštom. 

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Isporučili benzin prvi put posle tri decenije

Vlasti Azerbejdžana saopštile su da je državna naftna kompanija SOCAR isporučila 1.220 tona benzina Jermeniji, što predstavlja prvu takvu pošiljku između dve zemlje u poslednjih 30 godina, u okviru postepenog poboljšanja odnosa nakon dugogodišnjih sukoba.

7:53

19.12.2025.

1 d

Svet

SAD dale rok

Sjedinjene Američke Države postavile su rok Švajcarskoj do 31. marta 2026. za postizanje pravno obavezujućeg sporazuma o carinama između dve zemlje.

14:18

18.12.2025.

2 d

Podeli: