Samizdat: Moja pravila igre

Western Union
Reuters Fudbalska reprezentacija Italije osvojila je titulu svetskog šampiona, pošto je na penale pobedila Francusku na penale.
Francuzi su poveli u petom minutu golom Zinedina Zidana iz penala, a izjednačio je Marko Materaci u 17. minutu, pa je meč završen rezultatom 1:1. Odlučujući penal za Azure pogodio je Fabio Groso, a presudio je pogodak Trezegea u prečku u drugoj seriji. U 110. minutu Zinedin Zidan je karijeru okončao crvenim kartonom, jer je glavom udario Marka Materacija daleko od lopte.

Rt Dobre Nade
Naša priča je priča svakoga od vas. Kinta je važna, ali nije presudna. Jednom ti se slože sve kockice. Kad tad. I to nemoj ... Dalje

Blog

Nacija i igra, piše: Goran Marković
„Niko mi ne može oduzeti veliku, neprimerenu strast prema fudbalu. Odgledao sam, dakle, sve utakmice svetskog prvenstva a pojedine znam napamet. Do u detalje. Možda to i nije sasvim normalno za čoveka mojih godina ali, šta ću...“ Dalje

Dnevnik

Nebo nad Berlinom - poslednji deo
Možete da budete ravnodušni prema fudbalu, može da vas ne zanima svetsko prvenstvo, možete da budete oslobođeni od fizičkog, ... Dalje

Putovanja

Lisabon, piše: Ivana Konstantinović
Ceo grad je ukrašen portugalskim zastavama i sve je u gradu podređeno Prvenstvu. Svaka »jača« firma je nešto učinila za reprezenaciju. Dalje