Tenis 31

Nedelja, 28.11.2021.

19:22

Novak nemoćan, Nemačka izjednačila – Srbija čeka

O pobedniku meča trećeg kola grupe F Dejvis kupa, između Nemačke i Austrije, odlučivaće dubl.

"Da li sam dobro video???
Lopez 40 godina 106. igrač pobedio Rubljeva 24 godine i 5. igrač na ATP listi. Da li je to moguće?" sto se cudis ?? Ivanisevic je s wild cardom osvojio wimbeldon !

Dado

Sasvim je moguče, da Rusi i Španci nameste i prodju i jedni i drugi. Ne kažem, da če se to i desiti, ali u teoriji je moguče. A moguče je samo na jedan način. Da Rusi jednu pobede i jednu izgube, a da u porazu osvoje set. Ako se to desi imače set količnik 10-6 ili u procentima 62,5% pobeda setova, dok Srbija ima 60%. Ako Carreno-Busta uzme Medvedevu barem set ili ako španski dubl pobedi 2:0 u tom slučaju set količnik Rusa biče 10-7 ili u procentima 58,8%, što je slabije od Srbije.

Drugim rečima, navijamo da Carreno-Busta uzme barem set Medvedevu (trenutno vodi u drugom 3:0, dok je prvog izgubio) ili ako se to ne desi, da onda španski dubl obavezno pobedi sa 2:0. Jedan od ta dva uslova mora se ispuniti da bi Srbije prošla dalje, inače če proči Rusi i Španci, a kao što rekoh, to je jedini način da u njihovoj grupi i jedni i drugi prodju dalje.

Alex

1982 na svetskom prvenstvu u fudbalu igrala Nemacka protiv Austrije. Da bi Austria isla dalje potrebno joj je bilo nereseno ili pobeda. Nemacka nije trebala da izgubi. 90 minuta niti jedna ekipa nije imala sansu za gol. Na kraju 0:0, obe reprezentacije isle dalje, mnogo protesta bilo zbog igre. Tako da Srbiji u ovoj kombinaciji ne pise se dobro

H2H

Vrlo moguće da će Rusija Španija biti 2:1 za nekog od njih, i da će svi mečevi završiti 2:1 u setovima, što znači da mi ispadamo.

Optimista pripravnik

Da li sam dobro video???
Lopez 40 godina 106. igrač pobedio Rubljeva 24 godine i 5. igrač na ATP listi.
Da li je to moguće?
(Šok, 28. novembar 2021 20:14)

Nisi nikad čuo da jedan teniser može da ima loš dan, a protivnik da ima dobar?
Pogotovo u Davis Cup-u je renking nešto na šta ne treba mnogo obraćati pažnju.
Ipak, da bi neko to znao, a pogotovo razumeo, morao bi da prati tenis od ranije, a ne od 2011.
Nema na čemu.

pradeda

S obzirom da je Rubljov izgubio od Lopeza, a da je austrijski dubl gubi, a Izner je favorit, jedino još američko-kolumbijski dubl može da iznenadi, inače tropa.

Djuka

USA iz prvog kola ima 2-4 u setovima, posle danasnjeg prvog singla 2-1, ukupno 4-5.
Izgubljen prvi set Isnera daje 4-6, ako dobije 2 seta Isner i 2-0 dubl to je maksimum 8-6, tako da su Amerikanci vec ispali.

Ostaje Rusija - Spanija, mislim da jos uvek postoji kombinacija da obe prodju, ali i mi imamo dobre sanse ako ne nameste rezultat.

Milojko

Lopez je dobio prvi mec sa 2:1 u setovima. To znaci da ako Rusija dobije preostala 2 meca, Spanija maksimalno moze da ima set kolicnik 10:7, dok mi imamo bolji 9:6.
Tiafo je takodje dobio prvi mec sa 2:1 u setovima. To znaci da nam je SAD jedina pretnja za sada. Ako dobiju preostala 2 meca sa po 2:0 imace set kolicnik 9:5 i oni idu dalje. Ako izgube jedan set bice 9:6 i onda odlucuje gem kolicnik. Ako izgube 2 seta ili mec mi sigurno idemo dalje.

Zlatni slem

Svedska je na +5 mi na +3 tako da su oni vec sad ispred nas. ako izner izgubi tu smo bolji od drugoplasiranog. ostaje nam borba sa drugoplasiranim izmedju rusije i spanije...ako rusi budu drugi onda ispadamo...ako spanci izgube bice u najboljem slucaju +3 kao i mi a mozda i na +2 ( oni su sad na +5 ali treba ocekivati poraze buste i dubla, ako 1 izgubi 2-0 mi prolazimo ).

GOSPODIN PRE SVEGA

Ja sad ništa ne razumem. Zar nismo već izgubili od Nemačke juče. Kako je Novak sad opet igrao? Koji je sad rezultat, do kol'ko se igra?

ima li šanse

Njemačka : Austrija 1:1, ali njemaćki dubl vodi i ima brejk već u prvom setu.
Spanac pobedio Rubljova.
Amerikanci : Kolumbija 1:0.

Largo

Idemo sad navijamo svim snagama za Austrijski dubl, pa da idemo sa 1 mesta, a ako i ispadnemo navijacemo za bracu Ruse da osvoje ako mogu ako ne mogu neka pobedi ko hoce..

bojan

Cetvrtfinale nije pod znakom pitanja. Po meni je sigurno 100 posto. Tesko je poverovati da ce neko kao drugi imati bolji set kolicnik od nas . Svaka cast momci na prolazu.
(sasa, 27. novembar 2021 23:42)

Već sada ima Švedska. prvi meč dobila 3:0 i svi po 2:0,a redni izgubila od Kazahstana. Sutra ako završi Španija i Rusija 2:1,što se ne bi čudio, bićemo prvi ispod crte.
(bojan, 28. novembar 2021 01:59)

Ovo je bio moj komentar sinoć i naravno dosta negativnih komentara. A dogodit će se upravo to.
Koliko ima likova na ovom sajtu koji nemaju veze sa tenisom i sportom uopšte.