- Vesti -

Izabrani novi akademici

Na redovnoj Izbornoj skupštini Srpske akademije nauka i umetnosti održanoj 05. novembra 2009. godine izabrano je 26 redovnih članova, 20 dopisnih članova i 13 inostranih članova.

Podeli

Najviše novih, dopisnih članova izabrano je u Odeljenje matematike, fizike i geonauka, ukupno četiri. Od predloženih 24 kandidata za nove, dopisne članove u odeljenju medicinskih nauka izabrano je samo tri nova člana.

Među izabranim inostranim članovima nalazi se nobelovac Vizel Tornsten, neurofiziolog; Dušan Šiđanski, politikolog i savetnik predsednika Evropske komisije Manuela Baroza; Ivan Čarota, slavista i još deset istaknutih svetskih naučnika i naših naučnika koji žive u inostranstvu i koji će svojim angažovanjem značajno uticati na međunarodnu saradnju u oblasti nauke.

Izabrani su redovni članovi:

1.ĐORĐE ŠIJAČKI
2. STEVAN PILIPOVIĆ
3.VIDOJKO JOVIĆ
4.STEVO TODORČEVIĆ
5.DRAGAN ŠKORIĆ
6.MARKO ANĐELKOVIĆ
7.MILJENKO PERIĆ
8.TEODOR ATANACKOVIĆ
9.ZORAN PETROVIĆ
10.SAVA PEROVIĆ
11.RADOJE ČOLOVIĆ
12. VLADIMIR BUMBAŠIREVIĆ
13.DRAGAN MICIĆ
14.JOVAN HADŽI-ĐOKIĆ
15.NINOSLAV RADOVANOVIĆ
16.MIODRAG ČOLIĆ
17.DUŠAN KOVAČEVIĆ
18 SVETLANA VELMAR-JANKOVIĆ
19.VOJISLAV STANOVČIĆ
20 LJUBOMIR MAKSIMOVIĆ
21.MOMČILO SPREMIĆ
22.JOVANKA KALIĆ
23.BORISLAV JOVANOVIĆ
24.MILAN LOJANICA
25.DUŠAN OTAŠEVIĆ
26.VLASTIMIR TRAJKOVIĆ

Izabrani su inostrani članovi:
1. Endre Šili, matematika
2. Ivan Božović, fizika
3. Ivan Čarota, slavistika
4. Vajat Anderson, genetika
5. Zoran S. Petrović, fizička hemija (predlog Ogranka)
6. Tomas Flajner, pravo
7. Panajotis Haritos, pravo i politikologija
8. Vaclav Klaus, ekonomija
9. Tošiaki Makabe, elektrotehnika
10. Engelina Sergejevna Smirnova, istorija umetnosti
11. Dušan Šiđanski, ekonomija (predlog Izvršnog odbora )
12. Arvo Pert, kompozitor
13. Vizel Torsten, neurofiziologija

Izabrani su dopisni članovi:

Iz Odeljenja za matematiku, fiziku i geo-nauke:
1.ZORAN KNEŽEVIĆ
2.ZORAN RADOVIĆ
3.MILAN SUDAR
4.MILJKO SATARIĆ

Iz Odeljenja hemijskih i bioloških nauka:
1.MILENA STEVANOVIĆ
2.SLOBODAN MILOSAVLJEVIĆ
3.SLAVKO MENTUS

Iz Odeljenja tehničkih nauka:
1.DEJAN POPOVIĆ
2.DUŠAN TEODOROVIĆ
3.MILOŠ KOJIĆ
Iz Odeljenja medicinskih nauka
1.DUŠICA LEČIĆ-TOŠEVSKI
2.ĐORĐE RADAK
3.NEBOJŠA RADUNOVIĆ

Iz Odeljenja jezika i književnosti:
1.MIRO VUKSANOVIĆ
2.SLOBODAN GRUBAČIĆ
3.JASMINA GRKOVIĆ-MEJDŽOR

Iz Odeljenja društvenih nauka:
1.ALEKSANDAR KOSTIĆ

Iz Odeljenja istorijskih nauka:
1.MIHAILO VOJVODIĆ

Iz Odeljenja likovne i muzičke umetnosti:
1.MILAN MARIĆ
2.MILICA STEVANOVIĆ

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

strana 1 od 32 idi na stranu