Očekuje se da novi standard bude usvojen u februaru 2008. godine. Veće brzine neće uticati na ostale karakteristike interfejsa, kao što su velike mogućnosti snabdevanja spoljnih uređaja energijom, dovoljne da se u velikom broju slučaja izbegne strujni adapter.
FireWire S3200 će imati kompatibilnost unazad sa starim verzijama, a biće u ponudi i alternativni kablovi koji će moći da budu dugački do sto metara.
Standard S3200 će učvrstiti pozicije standarda FireWire u potrošačkim audio-video uređajima, kao što su kamkorderi i televizori. Uređaji za dekodiranje HD video sadržaja sa kablovske televizije uobičajeno imaju FireWire prikljiučak, a u ponudi su i rešenja za kućno HD video umrežavanje preko ovog interfejsa.
U toku je i razvoj tehnologije za prenos FireWire signala preko televizijskih koaksijalnih kablova, bez ometanja postojećeg programa. Kroz FireWire S3200 može da prođe i nekomprimovan HD signal, i to na većim daljinama i po nižoj ceni u odnosu na HDMI.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 5
Pogledaj komentare