Zimski sportovi

Petak, 20.01.2023.

14:10

Krihmajr pobednik legendarnog spusta u Kicbilu

Austrijski skijaš Vinsent Krihmajr pobednik je današnjeg spusta u Kicbilu, koji je vožen u okviru Svetskog kupa.

Aktuelni svetski prvak je na legendarnoj stazi "Štrajf" pobedio vremenom 1:56,16 minuta.

Krihmajru je ovo 15. pobeda u Svetskom kupu i druga u Kicbilu, nakon što je pre dve godine slavio u superveleslalomu.

Veliko iznenađenje priredio je Italijan Florijan Šider, koji je sa startnim brojem 43 iskoristio dobre uslove na stazi i došao do drugog mesta. On je za pobednikom zaostao 0,23 sekunde.

Treće mesto pripalo je Švajcarcu Nilsu Hintermanu (0,31), dok je četvrto mesto sa startnim brojem 28 zauzeo Amerikanac Džared Goldberg (0,35).

Vodeći u plasmanu spusta Norvežanin Aleksander Omot Kilde završio je na 16. mestu.

Kilde u poretku spusta vodi sa 520 bodova, drugi je Krihmajr sa 419, a treći je Švajcarac Marko Odermat sa 386 bodova.

U generalnom poretku Svetskog kupa vodi Odermat sa 1.186 bodova, drugi je Kilde sa 861 bodom, dok je na trećoj poziciji Norvežanin Henrik Kristofersen sa 665 bodova.

Skijaši će u subotu u Kicbilu voziti još jedan spust.