Zimski sportovi

Subota, 26.11.2022.

20:50

Gut-Behrami pobedila u veleslalomu u Kilingtonu

Švajcarska skijašica Lara Gut-Behrami pobedila je u veleslalomu koju je u sklopu Svetskog kupa vožen u američkom Kilingtonu, u Vermontu.

EPA-EFE/URS FLUEELER

Na skraćenoj stazi zbog vetra, Gut-Behrami je pobedila rezultatom 1:44,08 minuta i ostvarila prvu pobedu u veleslalomu u Svetskom kupu još od 2016. godine.

Drugo mesto zauzela je Italijanka Marta Basino sa 0,07 sekundi zaostatka, a treća je bila Švedjanka Sara Hektor 0,20 sekundi zaostatka za pobednicom.

Slovačka skijašica Petra Vlhova bila je četvrta sa 0,46 sekundi zaostatka.

Aktulena šampionka u toj disciplini Francuskinja Tesa Vorli zauzela je sedmo mesto sa 0,84 sekunde zaostatka.

Amerikanka Mikaela Šifrin zauzela je 13. mesto sa 1,40 sekundi zaostatka za pobednicom.

Posle večerašnje trke Šifrin je prva u generalnom plasmanu Svetskog kupa sa 220 bodova, Vlhova je druga sa 170, a treće mesto zauzima Hektor sa 141 bodom.