Zimski sportovi

Sreda, 16.03.2022.

11:30

Odermatu pripao Kristalni globus

Švajcarski skijaš Marko Odermat osvojio je veliki Kristalni globus, koji se dodeljuje najboljem takmičaru u Svetskom kupu.

EPA/ANTONIO BAT

On je zauzeo drugo mesto u trci spusta na završnom takmičenju u Kurševelu.

Pobedu na poslednjem spustu ove sezone odneo je Austrijanac Vinsent Krihmajr u vremenu od 1:50,43 minuta, dok je Odermat za njim zaostao 0,34 sekunde.

Treći je kroz cilj prošao Švajcarac Beat Fojc, koji je za pobednikom zaostao 0,54 sekunde, a četvrtom pozicijom mali Kristalni globus u spustu osvojio je Norvežanin Aleksander Omot Kilde (0,85).

Kilde je u poretku spusta osvojio 620 bodova i ima 13 više od Fojca, četvorostrukog uzastopnog osvajača malog globusa u spustu. Italijan Dominik Paris je u ukupnom plasmanu spusta zauzeo treće mesto sa 522 boda.

U generalnom poretku Odermat ima nedostižnih 1.459 bodova tri trke pre kraja, drugi je Kilde sa 1.100 bodova, dok je treći Norvežanin Henrik Kristofersen sa 874 boda. Sutra je u francuskom Kurševelu na programu superveleslalom.