Zimski sportovi

Nedelja, 16.02.2020.

18:30

Vlhova pobedila u slalomu u Kranjskoj Gori

Slovačka skijašica Petra Vlhova pobedila je u slalomu, trci Svetskog kupa održanoj u Kranjskoj Gori.

Izvor: SN

Autor: SN

Photo by Stanko Gruden/Agence Zoom/Getty Images

Vlhova je tako preuzela prvo mesto u generalnom plasmanu u toj disciplini.

Vlhova je do treće uzastopne pobede u slalomu u Svetskom kupu došla rezultatom 1:47,56 minuta.

Ona sada ima 20 bodova prednosti u plasmanu slaloma nad Amerikankom Mikaelom Šifrin, koja pauzira u takmičenju posle smrti oca, pre dve nedelje.

Drugo mesto zauzela je Švajcarkinja Vendi Holander sa 0,24 sekunde zaostatka, a treća je bila Austrijanka Katarina Trup sa 0,89 sekundi zaostatka.

Šveđanka Ana Sven Larson je bila prva posle prve vožnje, ali je nekoliko kapija pre kraja druge vožnje pala i nije završila trku.

Šifrin je ostala prva u ukupnom plasmanu Svetskog kupa sa 113 bodova više od Italijanke Federike Brinjone, koja nije završila današnju trku. Vlhova je treća sa 154 boda zaostatka.

Takmičenja u Svetskom kupu za skijašice nastavlja se sledeće nedelje trkama u spustu u Kran Montani, u Švajcarskoj.