Zimski sportovi

Petak, 15.02.2019.

22:00

Kristofersen konačno pobedio Hiršera i postao prvak sveta

Norveški skijaš Henrik Kristofersen osvojio je zlatnu medalju u veleslalomu na Svetskom prvenstvu u švedskom Oreu.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Francis Bompard/Agence Zoom/Getty Images

Kristofersen je pobedio rezultatom 2:20,24 minuta. On je osvojio prvu medalju u karijeri na SP zahvaljujući dobroj drugoj vožnji, nakon što je posle prve serije bio treći.

Drugo mesto zauzeo je Austrijanac Marsel Hiršer sa 0,20 sekundi zaostatka. Hiršer je bio drugi posle prve vožnje.

Bronzanu medalju osvojio je vodeći posle prve vožnje Francuz Aleksi Pantiro sa 0,42 sekunde zaostatka za pobednikom.

"Bilo je vreme da osvojim medalju. Ovo je sjajno, ne znam šta da kažem", rekao je 24-godišnji Norvežanin.

Kristofersen je poslednji put pobedio u slalomu u Meribelu 2016. godine i stalno je bio iza Hiršera, sedmostrukog osvajača Svetskog kupa i olimpijskog šampiona u veleslalomu.

"Druga pozicija je prvo mesto gubitnika, ali Henrik je bio sjajan u obe vožnje. On je dugo u samom vrhu, bio je i više nego spreman da osvoji titulu", rekao je Hiršer.