Zimski sportovi

Nedelja, 13.02.2022.

11:45

Rojselan osvojila treće zlato u Pekingu

Norveška takmičarka Marte Olsbu Rojselan osvojila je zlatnu medalju u biatlonu u poteri na 10 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

EPA-EFE/Fredrik Sandberg

Rojselan je pobedila rezultatom 34:46,9 minuta i osvojila treće zlato u Pekingu.

Ona je prethodno trijumfovala u mešovitoj štafeti i u sprintu na 7,5 kilometara.

Srebrnu medalju osvojila je Šveđanka Elvira Eberg sa 1:36,5 minuta zaostatka. To je njeno drugo srebro u Pekingu, posle sprint trke na 7,5 kilometara.

Norvežanka Tiril Ekhof osvojila je bronzu sa 1:48,7 sekundi zaostatka. Ona je u Pekingu osvojila zlato u mešovitoj štafeti, a ukupno u karijeri ima sedam olimpijskih medalja.