Đoković uz oscilacije započeo odbranu titule

Srpski teniser Novak Đoković pobedom nad Sunvu Kvonom započeo je pohod na sedmu vimbldonsku titulu.

Izvor: MT

Ponedeljak, 27.06.2022.

13:30

EPA-EFE/ANDY RAIN

Treći igrač sveta je savladao 81. na ATP listi rezultatom 3-1 u setovima (6:3, 3:6, 6:3, 6:4), posle dva časa i 27 minuta igre.

Đoković je Kvona pobedio i u drugom međusobnom meču, nakon onog u Beogradu prošle godine, a u narednoj rundi igraće protiv boljeg iz duela Kokinakis – Majhšak.

Novak je do trijumfa došao uz dosta više muke nego što se očekivalo protiv igrača, koji nije poznat po naročito dobroj igri na travi.

Kvon je najviše problema srpskom asu pravio u drugom, koji je osvojio, te u prvom delu trećeg seta, kada je propustio šansu da dodatno zakomplikuje stvari.

Ipak, Đoković, iako vidno nezadovoljan zbog neočekivanih poteškoća, uspeo je da ostane smiren, na vreme napravi brejk u trećem setu i izbegne dodatne probleme. Četvrti je rešio relativno rutinski.
Novak je standardno sporije započeo meč i već u trećem gemu pretrpeo brejk, pošto je rivala služio forhend u tim trenucima.

Dobra igra Kvona nije dugo trajala, iako je potvrdio brejk, Novakovo buđenje je potom usledilo i velika serija.

Najpre je uzvratio ribrejkom, odservirao gem bez izgubljenog poena, a potom još jednom oduzeo servis Korejcu.

Stigao je do pet vezanih gemova i posle 33 minuta igre rutinski poveo sa 1-0 u setovima, 6:3.

Činilo se da bi Đoković mogao da slomi protivnika već na startu drugog seta, međutim, posle prekida, jer je nekome pozlilo, došlo je do obrta.

Srpski teniser je sve češće izbacivao lopticu u aut, a u četvrom gemu pretrpeo brejk, tako što nije osvojio nijedan poen.
Imao je Đoković u sledećem gemu šansu da na isti način uzvrati, ali je prokockao tri vezane brejk lopte.

Nove mu Kvon nije pružao do kraja seta, koji je rešio posle 39 minuta u svoju korist, na isti način, 6:3.

Kvon je sa dobrom igrom nastavio i u trećem setu, slao je projektile, ali i pronalazio inteligentna rešenja.

Đoković je u petom gemu spasao brejk loptu, potom podigao procente, stabilizovao situaciju i u osmom gemu iskoristio jedinu brejk loptu.

Naročito dobro ga je služio servis, vineri su takođe bili na njegovoj strani (12:6), te je posle 38 minuta stigao do novog vođstva u setovima, 6:3.

Kvon je i četvrti set počeo dobro, prvo spasao brejk loptu, a onda i na njegovu žalost propustio tri.

Kazna je stigla u šestom gemu, kada je Đoković uspeo da ga slomi, a nešto kasnije i u potpunosti baci na kolena.