Četvrtak, 12.07.2018.

17:18

Moćna Serena u desetom finalu Vimbldona!

Serena Vilijams, sedmostruka šampionka na terenima 'Ol Ingland klaba', plasirala se u finale Vimbldona, pošto je u dva seta pobedila Juliju Gerges.

Izvor: PT

Autor: PT

Vilijams, koja se ove godine vratila nakon porođaja, slavila je rezultatom 6:2, 6:4.

Sereni je za deseto finale Vimbldona bilo potrebno samo 72 minuta igre i u njemu će se sastati sa Anđelik Kerber.

Teniserka iz Amerike do sada je osvojila 23 Gren slem titule i subotu će imati šansu da se izjednači sa Margeret Kort (24).

Serena je dobro krenula meč, odmah je krenula da pritiska na servis Nemice, međutim posle četiri gema nije bilo brejka (2:2).

Nije uspela u drugom gemu da iskoristi brejk loptu, ali zato jeste u šestom. Serena je povela sa 4:2, a potom je prvi set dobila sa 6:2.

U drugom setu ponovo je oduzela servis protivnici u šestom gemu, potom je brejk i potvrdila i povela sa 5:2. Gerges uspela je da se vrati i da servira za izjednačenje (5:4), međutim Vilijams je napravila brejk za veliku pobedu.