SP: Mađarska prvak sveta

Vaterpolisti Mađarske prvaci su sveta u vaterpolu, pošto su u finalu savladali reprezentaciju Crne Gore 8:7.

Izvor: B92

Mađari su odlično otvorili meč i vodili posle četvrtine i po sa 3:0, ali su se Crnogorci vratili do poluvremena sa dva gola.

U trećem periodu rezultat je bio 3:3, u četvrtom 2:2, da bi Mađari su najviše zahvaljujući smirenoj igri u završnici i dobrom korišćenju situacija sa igračem više stigli do zlata. Crna Gora imala je šansu za produžetak, ali je Viktor Nađ odbranio šut Drašku Brguljanu u poslednjoj sekundi.

Reprezentaciji Madjarske to je treće svetska kruna u istoriji, dok je Crna Gora prvi put igrala finale SP. Dvostruki strelac u redovima novog svetskog šampiona bio je Deneš Varga. Ubedljivo najbolji u timu Crne Gore bio je Aleksandar Ivović sa tri pogotka.

Naša reprezentacija, koja je u grupi vrlo lako savladala nove svetske šampione, zauzela je sedmo mesto.

Što se bronze tiče,ona je pripala Hrvatima.