Golman pogodio iz svog kaznenog

U sred ujutru u Kaliforniji je odigran je prijateljski meč između MLS ligaša San Hozea i premijerligaša Vest Bromviča koji je obeležio golman domaćih.

Sreda, 13.07.2011.

12:32

Mladi čuvar mreže ekipe “Earthquakes”, 21-godišnji Dejvid Bingam ispucao je u trećem minutu loptu iz svog kaznenog prostora, ona je odskočila ispred šesnaesterca gostiju, preskočila Boaza Mihila i ušla u gol.

Osim dekoncentracije 28-godišnjeg Velšanina, golu je kumovalo i kalifornijsko sunce koje je Mihilu išlo pravo u oči.

"Nisam video da lopta ide u gol. Čim sam je šutnuo, znao sam da sam je ispucao predaleko, pa sam se okrenuo i krenuo prema svom golu očekujući napad VBA-a. Odjednom je publika počela da skandira. Ponekad je dobro imati sreće", rekao je mladi golman Bingam.

San Hoze je dobio ovaj meč sa 2:1. San Hoze je drugi gol postigao u finišu prvog poluvremena, dok je konačan rezultat postavio Tomas u 53. minutu.