Vaterpolo

Petak, 27.11.2020.

22:15

Vaterpolisti Radničkog ubedljivi protiv Partizana

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca pobedili su na svom terenu Partizan sa ubedljivih 22:5 (5:1, 7:3, 5:0, 5:1), u odloženom meču 5. kola Superlige Srbije.

Izvor: SN

Autor: SN

Radnički je bio dominantan od prvog minuta meča, u svim četvrtinama je postigao po pet golova, izuzev druge kada je čak sedam puta savladao protivničkog golmana.

Na kraju je stigao do maksimalnih 17 golova razlike.

U pobedničkom timu, sa pet golova prednjačio je raspoloženi reprezentativac Strahinja Rašović, a pratili su ga Marko Radulović sa četiri i Aleksa Ukropina i Nikola Lukić sa po tri. U redovima Partizana petorica igrača su postigla po jedan gol.

Pred Kragujevčanima je sada turnir Kupa Evrope u Savoni, od 4. do 6. decembra, kada će se za jedno od dva mesta u osmini finala boriti sa domaćom Savonom, španskim Mediteranijem i nemačkim Potsdamom.