Vaterpolo

Nedelja, 26.01.2020.

18:40

Neshvatljiv pad Hrvatske – Crna Gora posle velikog preokreta do bronze!

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobedila je Hrvatsku 10:9 (1:3, 2:4, 4:1, 3:1) u meču za treće mesto na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

Izvor: PT

Autor: PT

EPA-EFE/Balazs

"Barakude" su imale četiri gola prednost i u trećoj četvrtini, ali je onda usledio nestvaran pad u igri i "ajkule" dolaze do velikog preokreta.

Pobedonosni gol postigao je Ivović, koji je tačno na minut do kraja utakmice postavio konačan rezultat – 10:9.

Ovo je peta bronza za Crnu Goru na velikim takmičenjima, dok je Hrvatska ostala bez novog odličja.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Ivović sa pet golova, Drašković je dodao dva, dok su po jedan imali Brguljan, Spaić i Pješivac.

Kod "barakuda" bolji od ostalih bili su Vrlić i Fatović sa po dva gola.

U velikom finalu od 19h igraju Mađarska i Španija.

Evropsko prvenstvo, meč za 3. mesto:

Crna Gora – Hrvatska 10:9 (1:3, 2:4, 4:1, 3:1)

Bazen Dunav arena”.
Sudije: Naumov (Rusija), Kolombo (Italija).
Igrač više: Crna Gora 13 (3), Hrvatska 16 (5).
Peterci: Hrvatska 2 (2).

Crna Gora: Lazović (osam odbrana), Brguljan 1, Radović, Petković, Čučković, Obradović, Vidović, Đurđić, Ivović 5, Spaić 1, Drašković 2, Pješivac 1, Tešanović.

Hrvatska: Bijač, Macan, Fatović 2, Lončar 1, Joković 2, Bukić 1, Vukičević 1, Bušlje, Miloš, Vrlić 2, Benić, Garsija, Marcelić (10 odbrana).