Vaterpolo

Subota, 27.07.2019.

10:26

Vaterpolisti Srbije osvojili peto mesto na Svetskom prvenstvu

Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je peto mesto na Svetskom prvenstvu u Kvandžuu, pošto je pobedila selekciju Australije sa 13:9 (6:1, 3:2, 1:2, 3:4).

Izvor: SV

Autor: SV

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Podmlađena selekcija Srbije je na šampionatu sveta zabeležila četiri pobede i po jedan remi i poraz u četvrtfinalu protiv Španije.

U prve dve četvrtine današnjeg meča protiv Australije Srbija je delovala možda i najbolje na turniru. Izabranici Dejana Savića igrali su bez greške, u odbrani su zaustavljeni Kajes i Janger, a napad je predvodio kapiten Miloš Ćuk.

Golovi su se ređali kao na traci, Srbija je povela sa 6:0, da bi ta prednost dva i po minuta pred veliki odmor iznosila i velikih 9:1.

Srbija je u trećoj četvrtini "pala", a Australija je početkom poslednje deonice prišla na 10:7.

Tada je Ćuk četvrtim golom postavio stvari na svoje mesto, a potom su Rističević i Viktor Rašović dva puta asistirali Strahinji Rašoviću za konačan trijumf.

U četvrtoj pobedi "delfina", na oproštaju od turnira, najefikasniji bili su Ćuk i Rašović sa po četiri gola.