Vaterpolo

Utorak, 23.07.2019.

06:50

Neprepoznatljiva Srbija zaustavljena u četvrtfinalu SP

Vaterpolisti Srbije poraženi su od Španije 12:9 (2:1, 5:2, 3:4, 2:2) u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Kvangdžuu.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Photo by Clive Rose/Getty Images

Podmlađeni tim Dejana Savića, bez Filipa Filipovića, braće Pijetlović, Andrije Prlainovića, obojice Mitrovića ipak nije uspeo da ponovi igru od pre nekoliko dana i parira znatno iskusnijem rivalu.

Srbiju je sa četiri pogotka predvodio Strahinja Rašović, dok su po dva gola za Španiju dali Fernandes Miranda, Munaris Egana i Tahulj Kompte.

Srbija je loše ušla u meč, Španci brzo stižu do dva gola prednosti, ali krajem prve četvrtine Strahinja Rašović najavljuje buđenje "delfina".

Međutim, dogodilo se upravo suprotno, napad je delovao nemoćno, odbrana neorganizovano, često su kasnili naši igrači, a ni golman Rističević nije bio na nivou iz pretohdnih mečeva, posebno sa Grčkom (16 odbrana).

Uz sve to, nije nam "legao" ni sudijski kriterijum, Španci su bukvalno svakom napadu imali igrača više i to su maksimalno koristili, pa su serijom 4:0 stekli ogromnih pet golova prednosti (6:1).

Rašović i Jakšić vraćaju Srbiju u život sa dva gola do poluvremena, naš tim se dodatno raspucao u trećem kvartalu, ali Španci nisu popuštali već su na svaki gol odgovarali istom merom.

Vico u završnici perioda smanjuje na -3, Srbija popravlja odbranu u odlučujućoj četvrtini i dolazi u priliku da se vrati u egal, ali previše su grešili naši vaterpolisti u napadu pa su tu priliku ispustili.

Španija će u polufinalu igrati s boljim iz duela između Hrvatske i Nemačke. U preostalim četvrtfinalima igraju Mađarska – Australija i Italija – Grčka.

Srbija će igrati za plasman od 5. do 9. mesta.

Tok meča:

8' 9:12 Ipak, poslednju reč su imali "delfini", Nemanja Dedović postiže oproštajni gol za Srbiju.

7'
8:12 Španci stavljaju tačku na meč, prvi gol Serhija Kabanjasa Pehada za "overu" polufinala.

6'
Konačno je naš tim uspeo da zaustavi nekoliko španskih napada u nizu, ali napad ne prati odbranu, dosta grešaka u ofanzivi i loša završnica nas sprečavaju da smanjimo zaostatak.

2'
8:11 Iz drugog pokušaja prolazi akcija Srbije sa krila, četvrti gol Strahinje Rašovića.

1' 7:11 Dvostruko isključenje za Srbiju, treći put se to dogodilo Ranđeloviću koji je završio utakmicu. Srbija uspeva da se odbrani od prvog napada, ali lopta se vraća u ruke rivalu, a to koristi Fransisko Fernandes.

* I četvrti put Španci imaju prvi napad u četvrtini

Kraj III četvrtine – 4:3

8' Kontrafaul Španije, nova prilika za Srbiju da se potpuno vrati u meč. Isključen je jedan Španac, ali ishitreno reaguje Viktor Rašović, lopta odlazi pored gola.

8'
Srbija ne koristi bitan napad, posle uspešne odbrane imali smo priliku za -2, ali Lopes Pinedo brani udarac Vica.

7'
7:10 Posle dosta muke Srbija uspeva da realizuje još jedan napad, sjajno se snašao Nemanja Vico i smanjio na -3

5'
6:10 Lazić pravi faul za peterac, Alberto Baroso Makaro ga realizuje.

4'
6:9 Najraspoloženiji srpski igrač na ovom meču Strahinja Rašović trećim golom održava naš tim u životu.

3'
5:9 Novi napad, novo isključenje za Srbiju, novi gol za Španiju, prvenac Blaija Maljaraga Guelja na meču.

3'
5:8 Sjajna reakcija "delfina", trenutak koji bi mogao da preokrene stvari, Ognjen Stojanović dijagonalom sa leve strane smanjuje na tri gola zasotatka.

2' Dva isključenja za Srbiju, Rašović i Ćuk, ali naša odbrana uspeva da se odbrani.

2' 4:8 Dobra akcija "delfina", Ćuk pronalazi u sredini Radomira Drašovića koji postiže važan gol za povratak samopouzdanja našem timu.

1' 3:8 Nije se ništa promenilo na pauzi, odbrana opet kasni, Migel de Toro Dominges trese mrežu Srbije.

* Prvi napad opet za Španiju

Kraj II četvrtine – 2:5

8' 3:7 Ne predaju se "delfini", konačno jedna prava kombinacija, Mandić pronalazi na dva metar Nikolu Jakšića.

7'
2:7 Opet isključenje za Srbiju, Drašović je van bazena, a Španci lako stižu do sedmog gola, Mark Larumbe Gonfau je sjajno iskočio i lako asistenciju na dva metra sproveo u mrežu.

7' 2:6 Konačno posle punih osam minuta Srbija postiže gol. Strahinja Rašović je "probio" golmana Španije.

* Tajm-aut za Srbiju, vrlo slikovito je selektor Dejan Savić opisao kako izgleda naš tim u ovom meču

6' 1:6 Neprepoznatljiva Srbija u bazenu, dok Španci puni samopouzdanja pogađaju iz svih pozicija. Alberto Munaris Egana postiže drugi gol u nizu iz vrlo teške pozicije.

6'
1:5 Ni odbrana ni golman Srbije nisu na nivou od prošlog meča, Alberto Munaris Egana postiže peti gol za Španiju.

4' 1:4 Loša odbrana Srbije, kasnio je Mandić da pomogne Laziću na dva metra, a Rožer Tahulj Kompte to kažnjava i povećava prednost rivala.

3' Ne uspeva ni Mandić, Lopes brani šut našeg beka.

2' 1:3 Surova kazna za promašaj, Lazić nije smeo da pravi faul na dva metra, a to koristi Rožer Tahulj Kompte i vraća "Furiji" dva gola prednosti.

1' Odbranila se Srbije, a onda dobija veliku priliku. Isključena su dvojica igrača Španije, ali "delfini" to ne koriste.

* Prvi napad za Španiju

Kraj I četvrtine – 1:2

8' Prilika za izjednačenje, ali Dedović pogađa stativu.

6' 1:2 Odbranila se Srbija sa igračem manje, a onda konačno postigla i gol. Brza akcija srpskih bekova, da bi na kraju Strahinja Rašović "probio led".

5' Još nema pogotka za Srbiju, Lopes Pinedo sjajno brani gol Španije.

4' 0:2 Novo isključenje za Rašovića, Španija koristi i ovu priliku preko Alvara Granadosa Ortege.

3' Igrač više za Srbiju, Ćuk se dugo nameštao, šutirao je snažno iz sredine, ali je pogodio prečku.

3'
0:1 Ne baš najbolja reakcija srpske odbrane posle isključenja Rašovića, ni Rističević se nije najbolje snašao, a Francisko Fernandes uz malo sreće donosi vođstvo Španiji.