Vaterpolo

Sreda, 17.10.2018.

21:50

Ubedljiv poraz Zvezde na povratku u Ligu šampiona

Vaterpolisti Crvene zvezde doživeli su ubedljiv poraz od Pro Reka u prvom meču nove sezone u Ligi šampiona – 17:4.

Starsportphoto

Posle velike borbe u prvoj četvrtini, u kojoj je bilo nerešeno 1:1, pomislilo se da će "crveno-beli" moći da se do kraja nose sa proslavljenim Pro Rekom, ali to nije bio slučaj.

Gosti su dodavali gas u nastavku, drugu četvrtinu su dobili sa 3:2, a treću sa čak 6:1, da bi u poslednjoj potpuno nadigrali Zvezdu i četvrtinu dobili rezultatom 7:0.

Najefikasniji u italijanskom šampionu bio je Aleksandar Ivović sa četiri pogotka, jedan manje je dodao Kejs, a i srpski reprezentativci su se upisivali u strelce – Filip Filipović je postigao dva, dok je Dušan Mandić dodao jedan gol.

Kod našeg tima po jednom su mrežu rivala tresli Veljko Tankosić, Dušan Vasić, Andria Bitadze i Kristijan Šulc.

Ekipa Dejana Savića se ovom utakmicom vratila u Ligu šampiona posle pet sezona.