Vaterpolo

Subota, 15.09.2018.

17:00

Poraz "Delfina" – Mađarska ide u finale Svetskog kupa

Vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Svetskog kupa u Berlinu, pošto je poražena od Mađarske sa 12:11.

Izvor: PT

Autor: PT

Poraz

Mađarske će u finalu igrati protiv Nemačke ili Australije.

Srbija, koja je na turniru nastupala u podmlađenom sastavu, odigrala je dobar meč, međutim oscilacije u igri će je kasnije koštati finala.

"Delfini" su početkom druge četvrtine imali tri gola prednosti (5:2), međutim dozvolili su do poluvremena da se Mađarska vrati i izjednači. Posle 16 minuta igra na semaforu bilo je 6:6.

Od tog trenutka Mađari su igrali bolje i kontrolisali su utakmicu. Igralo se gol za gol, a prevagu je doneo mladi Zalanki koji je sa dva gola u završnici presudio Srbiji.

Levoruki igrač postigao je gol za 11:10 i 12:10 i nakon toga nije bilo povratka.

Imali su izabranici Dejana Savića poslednji napad, međutim golman Rističević šutirao je malo iznad prečke. Drugo polufinale na programu je od 18.30.

IV četvrtina:

KRAJ Srbije je poražena od Mađarske.

11:12 – Imali smo za poslednji napad 10 sekundi i selektor Savić smislio je da golman Rističević prevede loptu i potom šutira. Golman Srbije nije imao sreće i lopta je otišla preko prečke.

11:12 – Iz teške pozicije pogađa Rašović, međutim do kraja meča ostalo je 40 sekundi.

10:12 – Ah, Srbija nije uspela da postigne gol, a na drugoj strani Zalanki je ponovo precizan. Mađarska je blizu pobede.

10:11 – Šteta, Zalanki postiže pogodak i Mađarska vodi na dva minuta do kraja utakmice.

10:10 – Golom Kovača Mađarska dolazi do izjednačenja.

10:9 – Bravo za Viktora Rašovića! Srbija dolazi do minimalne prednosti.

9:9 – Posle dva minuta igre u poslednjoj deonici nema golova. Odbrane igrao ja visokom nivou.

III četvrtina:

9:9 – Gavril Subotić je precizan i Srbija izjednačava.

8:9 – "Delfini" ponovo gube, gol za Mađare postiže Mezei.

8:8 – Gol Strahinje Rašovića. Srbija ponovo postiže pogodak nakon primljenog.

7:8 – Bence Batori donosi Mađarskoj novo vođstvo. Srbija je u napadu.

7:7 – Sava Ranđelović ta 7:7! Veoma važan gol i odmah odgovor na pogodak Mađarsa.

6:7 – Konačno gol, ali nažalost u našoj mreži. Strelac je Pastor i Mađarska ponovo vodi.

6:6 – Golmani briljiraju na obe strane. Druga deonica bila je veoma efikasna, međutim u ovoj već četiri minuta nema pogotka.

6:6 – Dva minuta igre u trećoj četvrtini bez gola. Mreže miruju na obe strane.

II četvrtina:

POLUVREME Imali su "Delfini" +3 na početku druge deonice, međutim Mađarske se vratila u završnici i sa nerešenim rezultatom 6:6 odlazi se na pauzu.

6:5 – Batori je precizan u redovima Mađarske.

6:4 – Sjajna asistencija Rašovića, a Drašović postiže gol za +.2

5:4 – Janšik pogađa za -1.

5:3 – Mađari ponovo sa igračem više dolaze do gola i smanjuju rezultat.

5:2 – Pet minuta do kraja druge četvrtine, a Srbija vodi sa tri gola prednosti. Peterac je realizovao Mandić.

4:2 – Odličan šut Rašovića i "Delfini" ponovo idu na +2.

3:2 – Šut Mandića je blokiran. Na drugoj strani Mađari koriste igrača više i preko Pastora smanjuju rezultat.

3:1 – Nova intervencija srpskog golmana Rističevića. Mađari nemaju rešenja u napadu za našu odbranu.

I četvrtina:

3:1 – Sjajno dodavanje Mandića ka Jakšića, koji još bolje pogađa gol i "Delfini" sada imaju +2.

2:1 – Utakmica je krenula veoma otvoreno, međutim sada već oko dva minuta nema gola na obe strane. Do kraja prve četvrtine ostao je još minut.

2:1 – Odbranili smo se i onda smo u napadu uspeli da dođemo do igrača više. Subotić je dobro šutirao i ponovo poslao loptu u gol.

1:1 – Gavril Subotić lepim šutem donosi "Delfinima" izjednačenje.

0:1 – Dobar pokušaj Save Ranđelovića, međutim mađarski golman je odbranio njegov šut.

0:1 – Kovač postiže pogodak i Mađarska ima minimalno vođstvo na početku.