Vaterpolo

Četvrtak, 26.07.2018.

20:00

Srbija "potopila" prvaka sveta za finale EP!

Vaterpolisti Srbije savladali su Hrvatsku 9:7 i četvrti put u nizu se plasirali u finale Evropskog prvenstva!

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Srbija

"Delfini" su odigrali maestralno protiv aktuelnog prvaka sveta i tako prekinuli seriju od tri poraza u nizu od "barakuda".

Tim Dejana Savića je ključnu prednost stekao fantastičnom igrom u napadu u prvoj četvrtini u kojoj su "delfini" realizovali skoro svaki napad i sa pet golova stigli do +2.

U nastavku meč ključni faktor bila je moćna odbrana Srbije, uprkos brojnim isključenjima naših bekova, "delfini" su zaustavljali redovno napade Hrvata sa igračem manje te sjajnim pogocima Mandića i Prlainovića dolazili do tri gola prednosti.

To je frustriralo Hrvate koji su tokom većeg dela meča više tražili priliku da prljavom igrom izbore prednost, ali nisu imali rešenje za sjajnu odbranu Srbije i fantastičnog golmana Branislava Mitrovića.

Mitrović je meč završio sa sedam odbrana, dok su najefikasniji sa po tri gola bili Mandić i Ćuk. Ćuk je nosio Srbiju u prvom poluvremenu dok nije isključen, dok je Mandić postigao ključni gol fantastičnim lobom za 9:6 tri minuta pre kraja utakmice.

Po gol su postigli još Jakšić, Prlainović i Stefan Mitrović, dok je Hrvate predvodio Vukićević sa tri pogodka, a dva je dao Bušlje.

Srbija će u finalu EP u Barseloni igrati protiv boljeg iz drugog polufinala u kojem od 22h igraju Španija i Italija.

Finale je u subotu.

Tok meča:

8' Srbija odbranom stavlja tačku na ovaj meč, Prlainović opet oduzima loptu!

8' Dosta prostora za "delfine" u napadu, ali Mitrović promašuje ceo gol iz dobre pozicije posle kontranapada Prlainovića.

7' 9:7 Hrvati se vraćaju u život, Vukićević konačno pronalazi rupu u odbrani Srbije

7' Vukićević promašuje ceo gol, nakon čega Bijač brani šuteve Filipovića i Prlainovića.

6' 9:6 Fantastičan gol Mandića, lobovao je Bijača iskosa sa desne strane!

6' Uplivavanje Prlainovića i faul Garsije za isključenje. Savić traži tajm-aut.

6' Opet dobra odbrana Srbije, Jakšić blokira šut Jokovića

5' Novi pokušaj Prlainovića sa distance, ostaje 8:6.

5' Isključen je Prlainović, dobra odbrana Srbije, potpuno su zatvorena krila Hrvatske, "delfini" uzimaju loptu.

4' Dobra odbrana Hrvata, "izgurali" su Pijetlovića daleko od pozicije za šut, on pokušava iz nemoguće pozicije, pravo u Bijača.

4' 8:6 Mandić pravi faul s leđa, peterac za Hrvate. Vukićević smanjuje zaostatak Hrvatske.

3' 8:5 Fantastičan šut Prlainovića po "zemljI" i Srbija opet ima +3!

3' Mandić prisiljava Vukićevića na isključenje, ne koristimo napad, ali Vico uspeva sa "izbaci" potom Macana.

2' Isključen je selektor Hrvatske Ivica Tucak zbog oštrih protesta kod sudija.

1' Slab napad Srbije, Bijač brani šut Rašovića sa distance, ali Vico uspeva da izbori kontrafaul Hrvata za novu akciju "delfina".

1' Lovre dobija sprint za loptu, prvi napada za Hrvatsku. Isti igrač je upropastio bitnu akciju "barakuda".

Srbija vodi 7:5 protiv Hrvatske pred poslednju četvrtinu polufinala EP.

8' Poslednji napad za Srbiju u četvrtini, dobra akcija za Pijetlovića, ali on pogađa okvir gola, a lopta ne prelazi zamišljenu liniju

8' 7:5 Hrvati konačno koriste napada sa igračem više, i to u trenitku kada se vraćao naš vaterpolista. Pijetlović kasni u bloku, a Bušlje koristi zicer.

7' 7:4 Srbija povećava prednost. Sjajan gol Mitrovića iskosa sa leve strane iz pozicionog napada.

6' Isključen je Ranđelović, završio je meč zbog trećeg faula, ali Mitrović sjajno brani i opet sprečava Hrvate da realizuju napad sa igračem više.

6' Filipović promašuje za pet metara.

5' Odbrana opet spasava Srbiju, Setka ne uspeva da smanji zaostatak Hrvatske.

5' Bijač krade loptu, napad za Hrvatsku sa igračem više jer je isključen Filipović.

4' Dobra akcija Hrvata posle tajm-auta, ali Filipović krade loptu Bušljeu.

3' Dobra akcija Srbije sa igračem više, ali Bijač uz malo sreće zaustavlja šut Aleksića iskosa sa leve strane

2' Vrlić krade loptu, šut Setke, savladao je Mitrovića, ali pogađa okvir gola.

1' Mitrović brani šut Garsije sa pet metara

Srbija vodi 6:4 na poluvremenu. "Delfini" kontrolišu meč sjajnom igrom u odbrani

8' 6:4 Hrvati postižu gol posle osam minuta, Bušlje trese mrežu Srbije

7' Igrač više za Hrvatsku, ali Prlainović opet sjajan u odbrani.

6' 6:3 Srbija povećava prednost! Pijetlović baca dijagonalu za Mandića na levu stranu, a on vara Hrvate šutem i bliži ugao

5' Fatović je treći put isključen, više se neće vraćati u igru, ali je i Srbija ostala bez svog trostrukog strelca Ćuka.

4' Žestoka borba u drugom periodu, napadi su u drugom planu, odbrane blistaju, serija žestokih duela, udaraca i blokada, Srbija čuva dva gola prednosti.

3' Mitrović pokušava da lobuje Bijača, ali pogađa prečku.

1' Rašović je isključen u poslednjoj sekundi napada Hrvatske, ali Srbija se opet brani sa igračem manje. Filipović je dobio pesnicu u lice, ali sudije nisu reagovale.

5:3 za Srbiju posle I četvrtine! Sjajna odbrana Rašovića u poslednjoj sekundi uvodnog perioda.

8' 5:3 Sjajna odbrana Pijetlovića, strpljiv napad Srbije, a onda fantastičan šut Ćuka za treći gol na utakmici.

7' Novi snažan pokušaj Mandića, ali dobro se postavio Bijač koji omogućava Hrvatima da izjednače.

7' 4:3 Brza kombinacija Hrvata, sjajna lopta za Vrlića koji ne propušta šansu sa dva metra

6' 4:2 Isključenje za Hrvate, Prlainović vara odbranu rivala, otvara prostor Ćuku koji u padu postiže drugi gol na meču

6' Sjajna odbrana Mitrovića, prilika da Srbija poveća prednost

5' 3:2 Srbija koristi i drugi napad sa igračem više, prrojektil Mandića za novo vođstvo.

4' Isključena su dvojica igrača Srbije, ali Mitrović sprečava preokret posle šuta Jokovića.

3' 2:2 Još jedan napad za Hrvate sa igračem više, sjajna realizacija Jokovića za novo izjednačenje

3' 2:1 Dupo isključenje za Hrvate, Ćuk to koristi snažnim udarcem.

2' 1:1 Hrvatska poravnava, Vukićević trese mrežu iz napada sa igračem više

2' 1:0 Srbija prva postiže gol, Prlainović proigrava Aleksića na dva metra.