C: Benfika minimalcem ostala u igri

Fudbaleri Benfike pobedili su Monako na “Lužu” sa 1:0 u četvrtom kolu grupe C Lige šampiona i tako zadržali šanse za plasman u narednu fazu.

Izvor: JT

Utorak, 04.11.2014.

22:59

Junak pobede šampiona Portugala bio je Taliska, koji je postigao jedini gol na utakmici u 82. minutu.

Benfika je posle te pobede ostala na samom začelju tabele, ali sa četiri boda, koliko ima i Zenit, koji je nekoliko sati ranije poražen od Bajera iz Leverkuzena.

Portugalski klub dva kola pre kraja grupne faze ima šansu za plasman dalje pošto Monako na drugom mestu ima pet bodova, a Bajer na samom čelu devet.

Benfika i Monako su pre dve nedelje u Kneževini igrali bez golova, a ovoga puta šampion Portugala je uspeo da trijumfuje, uprkos tome što su gosti imali više šansi.

Benfika je imala veći posed lopte u tom duelu, ali je Monako imao sedam šuteva u okvir gola, u odnosu na samo dva domaćeg tima.

Najbolju priliku za Monako imao je Traore u 58. minutu, kada je ušao u kazneni prostor, sjajno šutirao, a golman Benfike jedva uspeo da odbrani njegov udarac. Prethodno je Kurzava posle odličnog centaršuta pokušao glavom da savlada Žulija Cezara, ali je lopta otišla tik pored leve stative.

U narednom kolu, 26. novembra, Benfika gostuje Zenitu, dok Monako igra sa Bajerom u Leverkuzenu.