Valensija preko šampiona do vrha

Fudbaleri Valensije pobedili su Atletiko Madrid sa 3:1 u sedmom kolu španske Primere.

Subota, 04.10.2014.

18:11

Ekipa sa Mestalje je ovom pobedom preuzela vrh tabele, barem na nekoliko sati.

Valensija sada ima 17 bodova, jedan više od Barselone koja gostuje Rajo Valjekanu.

Očigledno je duel sa Juventusom ostavio traga na Madriđanima, pošto je Valensija već posle 13 minuta završila posao. Počelo je autogolom Mirande u šestom minutu, samo minuta kasnije na 2:0 povećao je Andre Gomes, a šest minuta kasnije je Nikolas Otamendi povećao na velikih 3:0.

Konačan rezultat postavljen je već u 29. minutu, kada je Mario Mandžukić postigao jedini gol za Atletiko. Meč je mogao da bude i neizvesniji, ali u 45. minutu Giljerme Sikera nije iskoristio penal za Atletiko, pa je šampion Španije morao da se pomiri sa porazom, prvim u Primeri ove sezone.