KPR na korak od Premijer lige

Fudbaleri Kvins Park Rendžersa plasirali su se u finale plej-ofa za plasman u Premijer ligu, pošto su u dvomeču eliminisali Vigan.

Izvor: SO

Ponedeljak, 12.05.2014.

23:33

Nakon prvog duela bez golova, KPR je kod kuće savladao Vigan sa 2:1 posle produžetaka, a heroj meča bio je 24-godišnji Čarli Ostin.

Gosti su poveli u devetom minutu golom Perča, a Ostin je u 73. bio precizan sa bele tačke za izjednačenje.

Ušlo se u produžetak, a u 96. minutu Ostin postiže još jedan pogodak i donosi ’Rendžerima’ prolaz dalje. Jednake zasluge kod oba gola ima i Bobi Zamora – prvo je iznudio penal, a kod drugog gola bio je asistent.

Za plasman u Premijeršip KPR će se boriti sa ekipom Derbi Kauntija, koja je izbacila Brajton. Meč za prolaz u Premijer ligu igra se 24. maja na Vembliju.