Fudbaleri Barselone praktično su se oprostili od titule u Španiji, pošto su u subotnjem meču 33. kola španske Primere poraženi od Granade.

Izvor: ÐN

Subota, 12.04.2014.

21:50

Granada je i pored velike inicijative gostiju uspela da slavi sa 1:0, a pobedonosni gol postigao je Braimi u 16. minutu.

Ovim porazom Blaugrana je ostala na drugoj poziciji sa 78 bodova, ali će madridski Real imati prilike da je prestigne, dok Atletiko može da poveća prednost.

Domaći su ovom pobedom napravili odlučujući korak ka opstanku, sada su 15. sa 34 boda.

Prvih 15-ak minuta meča nije donelo mnogo uzbuđenja, a Granad je povela iz prvog šuta. Kao i obično, posle jednog napada gostiju, usledila je kontra, Braimi je prihvatio loptu koju je poslao Riko, izdržao duel sa Montojom i pogodio bliži ugao gola Pinta.

Tada je ekipa Tate Martina krenula mnogo ofanzivnije, ali prvo poluvreme nije bilo na njihovom nivou. U drugom su išli na sve ili ništa i počeli da ređaju prilike.

Promašivali su svi iz napadačke linije, a golman Granade Karnezis branio je neke neverovatne šuteve i u ključnim trenucima održavao svoju ekipu.

Barselona je na kraju utakmicu završila sa čak 29 šuteva, dok su domaći pokušali samo pet puta, ali im je i to bilo dovoljno za trijumf.

U prvom meču dana, Selta iz Viga i Real Sosijedad su remizirali 2:2. Kanales je u osmom minutu doneo prednost gostima, da bi Nolito u 37. izjednačio na 1:1 sa bele tačke.

Grizman je šest minuta kasnije ponovo pogodio za Sosijedad, ali je Mina postavio konačnih 2:2, osam minuta pre kraja meča.

Nešto kasnije, na teren su izašli Viljareal i Levante, a minimalnu pobedu domaćih doneo je Perbe u 95. minutu. Srpski internacionalac Aleksandar Pantić odigrao je čitav meč za ’žutu podmornicu’, a dobio je žuti karton u samom finišu.

Poslednji meč dana igraju Real Madrid i Almerija na ’Santjago Bernabeu’.