Moćni Liverpul prvi na tabeli

Fudbaleri Liverpula ponovo su deklasirali Totenhem, ovaj put sa 4:0 (2:0) na Enfildu i preuzeli prvo mesto u Premijer ligi.

Nedelja, 30.03.2014.

18:52

Junes Kabul autogolom, Luis Suares (29. gol), Felipe Kutinjo i Džordan Henderson naneli su novi debakl Totenhemu koji je letos uložio 110 miliona funti u pojačanja.

Liverpul trenutno igra najbolji i verovatno najlepši fudbal u Engleskoj, a sedmom uzastopnom pobedom stigao je do prvog mesta šest kola pre kraja sezone.

Dva boda manje ima Čelsi, a četiri Siti, koji ima i dve utakmice zaostatka. Totenhem je tek šesti sa 56.

Liverpul je dominirao protiv Totenhema od prve do poslednje sekunde, a poveo je već u drugom minute nakon prvog napada.

Nakon centaršuta po zemlji sa desne strane spetljali su se štoperi Totenhema, a Junes Kabul najviše, pa je petom gurnuo loptu u svoju mrežu.
Beta/AP Photo
Usledilo je 20-ak minuta mirne igre, da bi u 25. minutu domaćin duplirao prednost nakon novog kiksa odbrane tima iz Londona. Luis Suares je lako prošao Kabula i Dousona i zakucao loptu u donji desni ugao.

Totenhem je imao šansu da se vrati u meč samo dva minuta kasnije, Eriksen je bio u kaznenom prostoru, dobio je sjajan pas, ali je njegov šut izblokiran klizećim startom.

Do kraja poluvremena Suares je imao novu šansu nakon centaršuta, gađao je glavom donji levi ugao, ali je Loris uz pomoć stative spasao mrežu.

Već u desetom minutu nastavka Liverpul je rešio sve nedoumice. Felipe Kutinjo je povukao loptu iz sredine, stigao na 20-ka metara od gola i sjajnim udarcem po zemlji pogodio za 3:0.

U 68. minutu Danijel Staridž je imao šansu za četvrti gol, ali ga je zaustavio Loris. Ipak, pet minuta kasnije Liverpul stiže do 4:0.

Džordan Henderson je ubacio loptu u kazneni prostor iz slobodnog udarca sa leve strane, ona je prošla pored svih igrača i ušla u gol. Premijer liga, 32. kolo:
Liverpul – Totenhem 4:0