Holanđani pobedili Nemce (update)

Sreda, 20.11.2002.

15:13

Reprezentacija Argentine pobedila je Japan rezultatom 2:0 u Saitami, dok je Brazil u Seulu slavio sa 3:2 na gostovanju u Južnoj Koreji u danas odigranim prijateljskim utakmicama. Koreanci su dva puta vodili, ali je pri rezultatu 2:1 za domaći tim, svetski šampion golovima Ronalda u 68. i Ronaldinja u 90. minutu iz penala preokrenuo rezultat.

Argentina je do pobede nad Japanom došla posle dva gola u tri minuta. Gosti su poveli golom Sorina početkom drugog poluvremena, dok je konačan rezultat ubrzo postavio Ernan Krespo.

Reprezentacija Hrvatske pobedila je u gostima selekciju Rumunije sa 1:0. Holanđani su u Gelzenkirhenu bili bolji od Nemaca, dok je Danska savladala Poljsku.

Fudbalska reprezentacije Mađarske igrala je u Budimpešti nerešeno 1:1 sa selekcijom Moldavije.

Ekipu Moldavije u vođstvo je u 15. minutu meča doveo Patula. Na 1:1 izjednačio je u 16. minutu drugog poluvremena Dardai, koji je sa šestnaest metara bio precizan.

Mađarski selektor Imre Gelei ocenio je da je njegov tim u prvom delu utakmice igrao veoma slabo, i da je dosta grešio u odlučujućim momentima.

Savezni kapiten Moldavije Viktor Pasuljko je rekao da su se posebno pripremali za duel sa Mađarskom i da dobro poznaju igrače tog tima.

Selektori su se složili da je nerešen rezultat pravedan.