JSL: Čuka ne staje, pobeda Voše

Fudbaleri Čukaričkog, OFK Beograda i Rada ostvarili su pobede u prvim mečevima 5. kola Jelen Superlige.

Subota, 14.09.2013.

18:42

Čukarički je slavio u Ivanjici protiv Javora sa 2:0 i na čelu je tabele sa četiri pobede i jednim remijem.

OFK je na Karaburmi bio bolji od niškog Radničkog sa 2:1, dok je Rad na Banjici savladao kragujevački Radnički sa 1:0.

Čukarički je još jednom potvrdio da se ne šali, a na duelu u Ivanjici gosti sa Banovog Brda slavili su golovima Slavoljuba Srnića u 51. i Stojiljkovića u 64. minutu.

OFK je protiv Radničkog sav posao zabršio u prvom poluvremenu. Damjanović je sa penala pogodio u 26. minutu, a prednost je duplirao Živković autogolom devet minuta kasnije. U nastavku meča Nišlije su uspele samo da ublaže poraz golom Stojanovića sa penala u 50. minutu.

Jedini gol na meču Rad – Radnički 1923 postigao je Pavlović u 20. minutu za domaćina. Gosti su poslednjih 20-ak minuta igrali sa igračem manje nakon isključenja Kneževića.

Od 19 časova igrana su još tri duela. Vojvodina je golovima Alivodića i Škuletića savladala ekipu Novog Pazara 2:1, jedini gol za goste postigao je Arsenijević. 'Lale' su tako stigle do druge pobede u šampionatu, isto kao i Jagodina koja je preko dvostrukog strelca Pešiča stigla do pobede nad Spartak Zlatibor vodom.

Poslednji meč dana igra se u Užicu, gde domaća Sloboda dočekuje Partizan.