Žigiću šansa, pa crveni

Nikola Žigić sve manje dobija priliku da igra za Birmingem, a kada je konačno ušao u igru, dobio je crveni karton.

Izvor: ÈŽ

Subota, 06.10.2012.

22:28

Na meču između Birmingema i Hadersfilda, koji je njegov tim izgubio sa 1:0, ušao je u drugom poluvremenu i posle 27 minuta dobio direktan crveni karton zbog faula nad Vudsom.

To je Žigiću treći direktan crveni karton, prvi je dobio igrajući za Valensiju u sezoni 2007/08, a drugi u kvalifikacijama za evropsko prvenstvo u Austriji i Švajcarskoj. Nikola je u ovoj sezoni samo pet puta bio na terenu u deset kola.

Postigao je dva gola, ali u oba slučaja njegova ekipa nije trijumfovala. Prošle sezone odigrao je 36 mečeva za Birmingem i dao 12 golova. U tim iz Engleske stigao je 2010. godine iz Valensije.