Debi Babovića, Atletiko se kockao

Srpski fudbaler Stefan Babović debitovao je za Saragosu u porazu od Real Sosijedada sa 2:0 u okviru četvrtog kola Primere.

Izvor: JT

Nedelja, 16.09.2012.

23:25

Babović, koji je pre tri nedelje prešao u Saragosu, našao se u startnoj postavi, a u igri je proveo 75 minuta, pre nego što ga je zamenio Alamo.

Doskorašnji fudbaler Partizana nije uspeo da spreči poraz svog tima, a Sosijedad je do trijumfa došao golovima Martinesa Beridija u 55. minutu i Vele šest minuta kasnije iz penala.

U preostalim mečevima koji su odigrani u nedelju viđena su tri remija i još jedan trijumf. Pored Sosijedada, pobedu je jedino zabeležio Atletiko Madrid, koji je slavio protiv Rajo Valjekana sa 4:3. Gol Raja načeo je Suares u 29. minutu, a udvostručio ga je Koke 20 minuta kasnije, pre nego što su na scenu stupili Turan u 51. i Falkao u 56. iz penala. Ipak, u poslednjih pola sata domaćini su umalo uspeli da od gotovog naprave veresiju, pošto su igrači Raja krenuli mnogo ofanzivnije i nisu se predavali. Oni su bili blizu preokreta, ali jedino što su mogli je da smanje prednost, za šta su se postarali Delibašić, koji je ušao u igru u 70. minutu, golovima u 82. i 85, i Kariljo Baptistao pogotkom u 89. minutu.

Jedan gol manje nego na tom meču viđen je u duelu Espanjola i Atletik Bilbaa, koji je završen rezultatom 3:3, dok su bodove podelili i Granada i Deportivo, odnosno Osasuna i Maljorka, a oba duela završena su sa po 1:1.

Osasuna je protiv Majorke povela preko Sole u 69. minutu, dok je Majorka izjednačila preko Hemeda devet minuta kasnije. Oliveira je Deportivo doveo u vođstvo u 41. minutu, da bi bod Granadi doneo Floro Flores devet minuta pre kraja susreta.

U mečevima odigranim u subotu, pobede su ostvarile Malaga, Barselona, Valensija i Sevilja.

Poslednji meč kola u ponedeljak od 21.30 odigraće Valjadolid i Betis.