Pobede Radničkog, D.Srema, Napretka

Širom Srbije u sredu su odigrane utakmice 26. kola Prve lige, a favoriti su zabeležili pobede.

Izvor: Uroš Živkoviæ

Četvrtak, 26.04.2012.

01:02

Vodeći dvojac na tabeli je minimalnim rezultatom (1:0) pobeđivao svoje protivnike. Radnički je u Nišu proslavio 89. rođendan i pobedio ekipu Novog Sada golom Bojana Stamenkovća u 90. minutu.

Drugoplasirani Donji Srem iz Pećinaca je u Požarevcu pobedio Mladi radnik sa 1:0, a pobedonosni gol je postigao Miša Petković u 43. minutu pošto je bio precizan sa bele tačke.

Ipak ovo kolo je obeležila utakmica odigrana u Kruševcu, pod sjajem reflektora. Napredak je pred desetak hiljada navijača pobedio kraljevačku Slogu sa 2:0 i popeo sa na četvrto mesto na tabeli. Vodeći gol na meču postigao je Nenad Mirosavljević u 18. minutu pošto je prethodno slobodan udarac izveo Igor Matić. Konačan rezultat postavio je već u 46. minutu Nikola Milošević.

Utakmicu su sa tribina renoviranog stadiona "Mladost" posmatrali i predsednik Upravnog odbora Napretka Goran Karić, kao i generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Zoran Laković. Napredak je u ponedeljak podneo zahtev da bude domaćin finala Kupa Srbije 16. maja, a utakmica sa Slogom je bila "generalna proba". Očekuje se da organi Fudbalskog saveza Srbije do kraja nedelje odluče na koji teren će istrčati fudbaleri čačanskog Borca i Crvene zvezde 16. maja.

U ostalim utakmica 26. kola Prve lige Srbije Bežanija je sa ubedljivih 4:0 pobedila Srem u Sremskoj Mitrovici. Radnički je u Somboru sa 1:0 pobedio Kolubaru, Inđija je na svom terenu izgubila od lučanske Mladosti (2:0). Najviše golova viđeno je u Zrenjaninu - čak šest. Banat i Mladenovac su odigrali nerešeno - 3:3. Golova nije bilo na Banovom brdu gde su se sastali Čukarički i Sinđelić kao ni u Novom Sadu na meču Proleter - Teleoptik.