BL: Preokret Bajerna u Bremenu

Fudbaleri Bajerna ne odustaju od borbe za titulu prvaka Nemačke jer su golom Franka Riberija u 90. minutu pobedili Verder u Bremenu sa 2:1 (0:0).

Subota, 21.04.2012.

17:42

Na pet utakmicama 32. kola nemačke Bundeslige koje su odigrane u subotu domaćini nisu zabeležili nijednu pobedu.

Bajer je golom Širlea pobedio kao gost Hofenhajm sa 1:0, dok je Kajzerslautern sa 2:1 pobedio Hertu Berlinu. Nirberng i Hamburger su odigrali nerešeno 1:1, dok je istim rezultatom završen meč između Kelna i Štutgarta.

Između dve polufinalne utakmice Lige šampiona sa madridskim Realom fudbaleri Bajerna su odigrali utakmicu 32. kola Bundeslige i zabeležili 21. prvenstvenu pobedu. verder je u Bremenu vodio od 51. minutu golom Nalda. Defanzivac Verdera je međutim 25 minuta kasnije postigao još jedan gol, ali je savldao svog golmana Vizea. Francuz Frank Riberi golom u 90. minutu doneo je pobedu Bavarcima.

U duelu dva poslednjeplasirana tima slavio je "fenjeraš" Kajzerslautern koji je tako pobedom u Berlinu nad Hertom prekinuo seriju od četiri poraza. Međutim Kajzerslautern je i dalje poslenji na tabeli sa čak pet bodova manje od Herte koja je predpolsednja.

Keln i Štutgart su odigrali nerešeno 1:1, a reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović je meč posmatra sa klupe "švaba". Istim rezultatom je završena i utakmicu u Nirnbergu. Hamburger je poveo u 59 minutu golom Sona, a dva minuta pre vodećeg gola u igru je ušao srpski reprezentativac Gojko Kačar koji je zamenio Jarolima. Domaćin je ipak stigao do boda pošto je u 65. minutu gol postigao Didavi.