ABA: Radnički nadigrao Partizan

Košarkaši Radničkog pobedili su Partizan u „Jezeru“ sa 92:80 u derbiju 16. kola regionalne ABA lige.

Subota, 14.01.2012.

18:55

Utakmica je odlučena briljantnom igrom Pavkovića i Markovića u poslednjoj deonici, pa su Kragujevčani zabeležili osmu pobedu u sezoni, uz sedam poraza. Partizan ima skor 11-5.

Miljan Pavković imao je 23 poena (8-11 iz igre, 4ast), Dejvid Sajmon je zabeležio 18 poena (8-12 iz igre) i 8 skokova, a Stiven Marković upisao je 17 poena (7-10 iz igre, 7ast). ’Dvocifreni’ sui još bili Majkl Skot (12p) i Saša Bratić (11).

Najbolji kod Partizana bio je Miroslav Raduljica sa 18 poena (6-8 iz igre) i 6 skokova, Vladimir Lučić takođe je dao 18 poena (5-8 iz igre, 3ast). Milan Mačvan postigao je 13 poena (5-8 iz igre), uz 6 skokova i 3 asistencije, a Dragan Milosavljević upisao je 15 poena (5-12 iz igre, 4ast).

Raduljica je odlično počeo meč, ubacio je petuzastopnih poena i asistirao je Lučiću za trojku. Dobra igra Partizanovog centra naterala je domaće da skupljaju u reketu, pa je ostajalo više prostora za šut iz daljine. To su ’crno-beli’ koristili – Lučić je ubacio dve, a Milosavljević jednu trojku, pa je Partizan poveo sa 24:14.

Radnički su u igri održavali Sajmon i Marković, a potom se razigrao i Pavković, pa su domaći serijom 9-0 okončali prvu četvrtinu i smanjili zaostatak (24:23).

Pavković je nastavio sa izvrsnom igrom – ili je sâm završavao akcije ili je donosio ispravne odluke pri dodavanju. Razigrao se i Skot, ubacio je šest poena, pa je Radnički došao i do pet poena viška (40:35).
Beta
Partizanu su nedostajali Mačvanovi poeni, ali je Milosavljevič zaigrao bolje i pobrinuo se da rival ne napravi nešto veću prednost. Ipak, na poluvremenu je Radnički posle trojke Sajmona u poslednjoj sekundi vodio sa 51:44.

Na početku treće deonice domaći su zaigrali čvršće u odbrani i stvorili su 13 poena viška posle skoka u napadu i pogotka Sajmona (62:49). Partizan je napad pre toga stao u zonu. što je počelo da se isplaćuje jer Radnički nije imao pravo rešenje za tu vrstu odbrane.

Probudio se Mačvan, dao je devet poena u trećoj četvrtini, a posle koša Raduljice Partizan je uspeo da priđe na -5 (66:61) posle 30 minuta igre.

Utakmica je rešena vrhunskom igrom bekovskog tandema Pavković-Marković u poslednjoj četvrtini. Marković je ubacio deset poena (dve trojke), a Pavković je dva puta pogodio posle ulaza i postigao je trojku za 83:66, čime je i rešio meč na nešto manje od četiri minuta do kraja.