Čelsi u agoniji, kiksnuo i Tot'ham

Arsenal je jedini od favorita zabeležio pobedu u subotnjim mečevima 19. kola Premijer lige, pošto je pobedio KPR sa 1:0.

Izvor: SO

Subota, 31.12.2011.

18:03

Čelsi je izgubio od Aston Vile kod kuće sa 3:1, Totenhem je remizirao sa Svonsijem na strani 1:1, a Mančester junajted je još ranije izgubio od Blekburna 3:2.

Norič i Fulam odigrali su nerešeno 1:1, isti rezultat bio je na meču Boltona i Vulverhmeptona na „Riboku“, a Stouk i Vigan remizirali su 2:2. U nedelju VBA dočekuje Everton, a Mančester siti gostuje Sanderlendu.

Robin van Persi nije uspeo da izjednači rekord Alana Širera po borj postignutih golova u kalendarskoj godini, ali je svojim 35. pogotkom u 2011. doneo tri boda Arsenalu protiv KPR-a. Holanđanin je iskoristio asistenciju Aršavina i poslao loptu u bliži ugao gola rivala.

U prvom poluvremenu domaći su oštećeni za penal, a u drugom je najbolju šansu do gola propustio Tio Volkot.

’Tobdžije’ su tako došle do 11. trijumfa u šampionatu i prestigli su Čelsi, koji je izgubio od Aston Vile na Stamford Bridžu. Posle tri remija rezultatom 1:1, ’Plavci’ su poveli dolom Drogbe iz penala u 23. minutu, a izjednačio je Ajrlend pet minuta kasnije.

Kada se činilo da je novi remi 1:1 realnost, Vila je golovima Petrova i Benta stigla do pobede i dobr ’zatresla’ klupu menadžeru Andreu Viljas-Boašu.

Bolton je protiv Vulvsa zabeležio prvi nerešeni rezultat u šampionatu, a Džekson je pogotkom u trećem minutu nadoknade doneo bod Noriču u duelu sa Fulamom.

Totenhem je posle gola Van der Varta bio nadomak trijumfa na teškom gostovanju u Velsu, ali je Svonsi došao do izjednačenja golom Skota Sinklera u 84. minutu.