JSL: Partizan lako sa Radničkim

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnički 1923 iz Kragujevca sa 3:0 (1:0) u derbiju 14. kola Jelen Superlige Srbije.

Izvor: Saša Ozmo

Subota, 03.12.2011.

15:07

Golove za branioca titule postigli su Zvonimir Vukić u 26. minutu, Brazilac Anderson početkom drugog drugog poluvremena, a konačni rezultat postavio je Ivanov u 61. minutu.

To je Partizanu 15. uzastopni trijumf kojim su prekinuli niz Radničkog od 25 mečeva bez poraza. ’Crno-beli’ su prvi na tabeli sa 39 bodova, deset više od Zvezde, a Radnički je treći sa 25 bodova.

U terminu od 13 časova odigrana su četiri meča, a pobede su ostvarili OFK Beograd, Matalac, Smederevo i Spartak.

U prvih 20-ak minuta utakmice Partizan je uglavnom napadao, ali nije uspevao da dođe do gola. Odličan udarac uputio je Tomić, pokušali su i Vukić i Kamara, a jedinu priliku za goste propustio je Milošković posle prekida.
’Crno-beli’ stižu do vođstva u 26. minutu – Zvonimir Vukić primio je loptu na 20-ak metara od gola, a zatim je posle kraćeg oklevanja izvrsnim udarcem poslao loptu pod prečku (1:0).

Stanje na terenu nije se promenilo posle pogotka Vukića – domaći su i dalje napadali, a Radnički je čekao priliku za kontru.

Samo dva minuta posle gola navijači su protestovali jer nije dosuđen penal nad Ščepovićem, a isti fudbaler je u 30. minutu pogodio prečku posle centaršuta Volkova sa leve strane.

Sa distance su pokušali Tomić i Miljković, a neprecizan je bio i Anderson posle kornera.
Početkom drugog dela igre ekipa Aleksandra Stanojevića duplirala je prednost – Brazilac Anderson je debi obeležio golom, nakon što je glavom matirao Čančarevića u 48. minutu.

Već tada bilo je jasno da će sva tri boda ostati u Humskoj, a u 61. minutu Partizan postiže novi gol – posle skraćenog kornera Vukića najviši u skoku bio je je Ivan Ivanov i glavom je sproveo loptu u mrežu.

Do kraja meča najbolju šansu imao je Šćepović u samoj završnici, ali nije uspeo da učini pobedu domaćih još ubedljivijom.

Partizan: Stojković, Miljković, Anderson, Ivanov, Volkov, Kamara, S. Ilić (Babović 63'), Vukić, Tomić (Babić 76'), Šćepović, L. Marković (Dijara 63'). Trener: Aleksandar Stanojević
Radnički 1923: Čančarević, Nenadić, Tintor, Milošević, Pavlović, Milošković, I. Petrović (Obrovac 57'), S. Petrović, Nedović (Krmar 76'), Kostić, Spalević. Trener: Slavenko Kuzeljević