Dva gola Dijare za ubedljivu pobedu

Fudbaleri Partizana savladali su u poslednjoj utakmici trećeg kola Jelen Superlige ekipu OFK Beograda rezultatom 3:0.

Nedelja, 28.08.2011.

21:02

Golove za prvaka Srbije postigli su Lazar Marković u 59. i Lamin Dijara u 83. i 90. minutu.

Trener 'crno-belih' Aleksandar Stanojević pormenio je čak šest igrača u odnosu na meč sa Šamrokom, počeli su Stojković - Aksentijević, Rnić, Ivanov, Volkov - Kamara, Smiljanić, Babović, Tomić - Šćepović i Marković. Utakmicu je, prema podacima spikera u Humskoj, posmatralo 6832 ljudi.

OFK Beograd: Lukač. Milenović, Gašić, Kecojević, Petković, Petrović, Brkić, Osmanagić, Krstić, Sinđić, Milić.

Pošto je Radiša Ilić povređen, Vladimir Stojković je ponovo na golu, Saše Ilića, Zvonimira Vukića i Aleksandra Rankovića nema ni na klupi dok su Eduardo Pašeko i Vladimir Jovančić na klupi.

Na početku utakmice na tribinama je bilo malo gledalaca, dosta njih ušlo je tek posle prvog zvižduka sudije a oko 500 navijača Partizana okupilo ce u centru Beograda pevajući "uprava napolje". Isti povici čuli su se, s vremena na vreme, i sa zapadne tribine stadiona u Humskoj.
Partizan je u prvom poluvremenu bio bolji od gostuju, ali nije uspevao da dođe do pravih šansi za gol. Kapiten na ovom meču Stefan Babović postigao je gol u 20. minutu, ali je glavni sudija Milan Karadžić dosudio ofsajd poziciju koji je signalizirao pomoćni sudija.

Fudbaleri šampiona Srbije su dugo držali loptu na sredini terena i nisu uspevali da se probjiu do gola gostiju. 'Romantičari' su ugavnom preko Osmanagića i Milića pokušavali da urade nešto više pred golom Stojkovića.

Vodeći gol za Partizan postigao je sedamnaestogodišnji Lazar Marković u 59. minutu posle akcije u kojoj su učestvovali Smiljanić i Eduardo.
Trener Stanojević prethodno je zamenio dvojicu igrača u pauzi između dva poluvremena. Šćepovića, koji se posle pauze našao u sastavu, zamenio je Eduardo a umesto Volkova na terenu se pojavio Davidov.

Partizan je u nastavku igrao bolje ali je pobedu obezbedio tek u finišu.

U 83. minutu Milan Smiljanić je požrtvovano krenuo na loptu koja je bila skoro na zemlji glavom, u nastavku akcije lopta je stigla do Dijare koji je lagano zaobišao Lukača i plasirao loptu u gol - 2:0.

Posle sjajne prilike koju je Tomiću pripremio Dijara Eduadro je u sudijskoj nadoknadi vremena Senegalcu poslao dobru loptu sa boka a ljubimac Grobara uspeo da lobuje Lukača za konačnih - 3:0.

Iako su 'evropske rane' još uvek sveže jasno je da ubedljiva pobeda nad gradskim rivalom može da pomogne 'crno-belima' da pauzu zbog utakmica reprezentacija iskoriste da se konsoliduju i u nastavak sezone uđu mirniji.

Partizan posle tri kola ima šest bodova, tri manje od vodećeg Hajduka iz Kule i jedan manje od drugoplasirane Vojvodine.

U preostala dva meča Jelen superlige odigrana u nedelju Zvezda je u Smederevu golom Lazovića pobedila domaći tim, dok je Sloboda Sevojno na Vračaru pobedila beogradski Rad sa 2:1. Gosti su poveli golom Kasalice u 22. minutu, Mitrović je izjednačio tri minuta kasnije. Pobedonosni gol za goste postigao je Tjago Silva udarcem sa bele tačke u 50. minutu.

1.Hajduk 3 3 0 0 7:2 9
2.Vojvodina 3 2 1 0 7:1 7
3.Sloboda Sevojno 3 2 1 0 5:3 7
4.Partizan 3 2 0 1 9:2 6
5.Rad 3 2 0 1 7:2 6
6.Crvena zvezda 3 2 0 1 3:2 6
7.Smederevo 3 2 0 1 3:2 6
8.Radnički 3 1 2 0 6:4 5