Velez bolji od Rivera u derbiju

Fudbaleri Veler Sarsfilda savladali su River Plejt sa 2:1 i tako se izjednačili na vrhu tabele argentinskog prvenstva Aperture.

Ponedeljak, 06.09.2010.

10:03

Vodeću poziciju River Plejtu Velez je “preoteo” pogotkom Santjaga Silve sa jedanaesterca u 58. minutu.

U derbiju 5. kola Aperture, Velez je poveo pogotkom Huan Manuel Martinesa u 33. minutu, da bi Dijego Buonanote izjednačio osam minuta kasnije.

Velez je meč završio sa desetoricom igrača na terenu, pošto je defanzivac Leandro Somoza isključen 17 minuta pre kraja zbog dva žuta kartona.

Drugi velikan argentinskog fudbala, Boka Juniors, poražena je na svom terenu od San Lorenca rezultatom 2:1. Boka sada zauzima tek 16. poziciju sa četiri osvojena boda.