JSL: Pobeda Zvezde, kiks Partizana

Fudbaleri Crvene zvezde i Čukaričkog zabeležili su pobede u mečevima 17. kola Jelen Superlige, dok su Partizan i Javor odigrali bez golova.

Nedelja, 07.03.2010.

14:51

Lider šampionata je golovima Vilotića i Ignjatijevića trijumfovao na Banjici protiv Rada sa 2:1. Jedini gol za Rad postigao je Koković iz penala u poslednjem minutu utakmice. Na Banovom Brdu, Čukarički je savladao kulski Hajduk sa 2:0, a strelci su bili Zavišić u 69. i Petronijević u 90. minutu utakmice. U poslednjem meču kola Partizan i Javor odigrali su 0:0 u Beogradu.

Zvezda je po izuzetno teškom terenu na ’Banjici’ zasluženo trijumfovala i tako sačuvala barem tri boda prednosti u odnosu na Partizan. Ekipa Vladimira Petrovića, za koju je od prvog minuta debitovao Miloš Trifunović, do prednosti je došla u devetom minutu kada je Milan Vilotić iskoristio odličan centaršut Bogdanovića i glavom postigao prvi gol.

Meč je definitivno odliučen sredinom prvog dela. Nikola Ignjatijević je pokušao da centrira sa leve strane, činilo se da lopta ide u gol aut, ali ona je prevarila golmana domaćih Danilovića i završila u mreži domaćina za 2:0.

U nastavku meča gosti su imali nekoliko odličnih prilika da povećaju vođstvo, ali nisu ih iskoristili, pa je Koković u poslednjem minutu iskoristio penal koji je Ignjatijević napravio kada je faulirao Todorovskog.

U duelu na Banovom Brdu, poslednjeplasirani Čukarički je zabeležio tek treću pobedu ove sezone. ’Brđani’ su savladali Hajduk sa 2:0, a golove za domaćina postigli su Zavišić i Petronijević.

U poslednjoj utakmici kola Partizan nije uspeo da slomi otpor odličnog Javora. Ekipa Gorana Stevanovića imala je tokom 94 minuta nekoliko odličnih prilika za gol, ali mreža golmana Kahrimana ostala je netaknuta. Gosti iz Ivanjice su takođe u nekoliko navrata ozbiljno zapretili Božoviću, pa su možda i zaslužili da odnesu bod iz Beograda.