Del Pjero ponovo spasao Juve

Fudbaleri Juventusa savladali su u Torinu ekipu Đenoe 3:2, u 24. kolu Serije A, a za goste je debitovao mladi srpski reprezentativac Danijel Aleksić.

Nedelja, 14.02.2010.

17:16

Kaljari je bio ubedljiv protiv Barija (3:1), Lacio je slavio na gostovanju u Parmi rezultatom 2:0, dok su minimalne pobede, takođe na strani, zabeležile ekipe Bolonje i poslednjeplasirane Sijene. Bolonja je pobedila Livorno, dok je Sijena u Veroni iznenadila Kjevo. U duelu Katanije i Atalante nije bilo golova. U poslednjem meču kola Napoli će ugostiti Inter.

Fudbaleri Juventusa savladali su ekipu Đenoe posle velikog preokreta, a najzaslužniji za prvi trijumf "stare dame", posle pet mečeva posta, bio je dvostruki strelac Alesandro del Pjero. Utakmica je loše počela za domaći tim, pošto je Marko Rosi u 16. minutu savladao Đanluiđija Bufona. Nakon brojnih zvižduka sa tribina, fudbaleri Juventusa su zaigrali mnogo agresivnije, što im se isplatilo u 42. minutu, kada je Amauri izjednačio na 1:1.

"Stara dama" je do prednosti stigla u 61. minutu, nakon akcije Alesandra del Pjera i Dijega, koju je kapiten Juventusa krunisao golom. Radost domaćina trajala je kratko, pošto je već u 63. minutu Bufon loše intervenisao posle centaršuta Djandomenika Mesta i ispustio loptu, na koju je natrčao Rosi i postigao svoj drugi pogodak na meču.

Prvu pobedu treneru Albertu Zakeroniju doneo je Del Pjero golom iz penala u 78. minutu, nakon što ga je u kaznenom prostoru faulirao Sokratis Papastratopulos. Mladi reprezentativac Srbije Danijel Aleksić debitovao je za tim iz Đenove, pošto je u 88. minutu zamenio Domenika Krisita, dok Nenad Tomović i povređeni Boško Janković nisu bili u sastavu gostujuće ekipe.

Kaljari je do trijumfa protiv Barija došao golovima Danijelea Kontea u 13, Nenea u 29. i Andree Kosua u 53. minutu. Utešni pogodak za goste postigao je Salvatore Masielo u 52. minutu.

Do važne pobede u borbi za opstanak došao je rimski Lacio koji je prvi put sa klupe predvodio Eduardo Reja. Rimljani su savladali domaću Parmu sa 2:0. Gosti su poveli golom Guljelma Stendarda u 68. minutu, da bi trijumf ’nebeskoplavih’ potvrdio Mauro Zarate u 89. minutu. Parma je od 73. minutu bila oslabljena, pošto je crveni karton dobio Luis Himenez. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je svih 90 minuta za Lacio.

Ekipa Katanije, koju trenira Siniša Mihajlović, remizirala je protiv Atalante (0:0), koja je od 74. minuta igrala sa deset igrača pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Đanpaolo Belini. U timu Atalante nije bilo Ivana Radovanovića.

Bolonja zabeležila minimalnu pobedu na gostovanju u Livornu. Gol odluke postigao je Marko Di Vajo u 22. minutu. Istim rezultatom završen je i meč između Kjeva i Sijene. Gosti su do četvrtog prvenstvenog trijumfa stigli golom Brazilca Režinalda u 75. minutu.