Zvezda lako do pobede u derbiju

Rukometaši Crvene zvezde pobedili su Partizan sa 33:29 (16:11) u 15. kolu Superlige Srbije.

Petak, 12.02.2010.

19:35

'Crveno-beli' su, nošeni bučnom podrškom navijača u SC "Šumice", bili bolji od samog početka meča i bez većih problema su došli do trijumfa. Najefikasniji kod pobednika bio je Draško Nenadić sa 6 pogodaka, a čak desetorica rukometaša upisali su se u listu strelaca. Kod Partizana je najbolji bio Dušan Beočanin sa 6 golova. Zvezda je sada preuzela lidersku poziciju na tabeli sa 28 bodova, a Partizan je ostao treći sa 19.

Već posle deset minuta i gola Ćorovića Zvezda je povela 6:3, a sa dva uzastopna gola Mirka Popovića domaći su stvorili pet golova viška (10:5).

Do poluvremena je Zvezda održala prednost, pa je posle 30 minuta bilo 16:11. 'Crno-beli' su bili oslabljeni neigranjem Zorana Tubića i Miloša Milinića, ali su početkom drugog dela igre ipak zaigrali bolje i posle gola Dimitrijevića smanjili zaostatak na tri gola (18:15).

Ipak, više do toga gosti nisu mogli, Zvezda je ponovo 'dodala gas' i golom Nenadića povela 21:16. Ubrzo je bilo i najvećih plus osam (26:18), pitanje pobednika bilo je rešeno i Zvezda je do kraja rutinski privela meča kraju.