KK: Barsa ispala, 2 gola Žigića

Odigrane su prve revanš utakmice španskog Kupa Kralja, a od daljeg takmičenja oprostio se branilac trofeja, Barselona.

Četvrtak, 14.01.2010.

03:01

Katalonci su u revanšu sa 1:0 pobedili Sevilju što je bilo nedovoljno posle poraza od 2:1 na ‘Kamp Nou’. Nikola Žigić bio je dvostruki srelac za Valensiju koja je ipak ispala jer je Deportivo izvukao 2:2 na ‘Riazoru’. Hetafe je sa 5:1 deklasirao Malagu posle poraza od 2:1 u prvom meču, dok je Osasuna golom Masuda eliminisala Herkules. Rasing je sa 0:0 odbranio pobedu kod Alkorkona od 3:2.

U utorak je Selta golom Trahorasa u 90. minuta iz penala priredila iznenađenje eliminisavši Viljareal koji je imao 1:1 sa gostovanja iz prvog meča. U četvrtak Rajo Valjekano brani 2:1 na Maljorci, dok Atletiko ima težak zadatak da u Madridu nadoknadi minus od tri gola iz Uelve.

Nikola Žigić, kao što je već spomenuto, bio je dvostruki strelac u La Korunji. Valensija je preko srpskog centarfora već posle pola sata preokrenula prednost Deportiva sa Mestalje (2:1), ali su igrači sa ‘Riazora’ uzvratili u drugom poluvremenu sa, takođe, dva gola i eliminisali ‘slepe miševe’ iz daljeg toka takmičenja.

Ivica Dragutinović odigrao je svih 90 minuta u porazu ali i plasmanu Sevilje u narednu rundu. Tim sa ‘Ramon Sančes Pishuana’ biće jedan od favorita za osvajanje trofeja Kupa Kralja, jer je samo Deportivo iz La Korunje bolje plasiran na tabeli Primere. Upravo će se ova dva tima sastati u četvrtfinalu takmičenja. Ozbiljan rival mogao bi da bude i Atletiko Madrid, ali ‘jorgandžije’ prvo moraju da preskoče veliku prepreku iz Uelve u osmini finala.