Primera: Golgeteri u formi

Na prvih pet nedeljnih utakmica 12. kola španske Primere postignuto je 19 golova, a po šest je viđeno na stadionima Hetafea i Valjadolida.

Nedelja, 29.11.2009.

20:46

Hetafe je napunio mrežu Hereze i pobedio sa 5:1, dok je Valjadolid igrao 3:3 protiv Tenerifa iako je u prvih 60 minuta igre imao tri gola prednosti. Veoma ubedljiv u gostima bio je Atletik Bilbao koji je sa 4:1 savladao Almeriju. Samo po jedan gol postignut je na mečevima Saragosa – Osasuna i Rasing – Deportivo, a gostujući timovi slavili su minimalne pobede.

Atletik iz Bilbaa razbio je Almeriju na njenom terenu, a golove za Baskijce redom su postizali Martinez, Ustariz, Ljorente i De Markos. Uče je šest minuta pre kraja meča postigao utešni gol za svoj tim. Ovo je Atletiku bila treća pobeda na poslednja četiri meča pa je sada na deobi sedmog mesta sa Sportingom iz Hihona koji takođe ima 20 osvojenih bodova. Almerija je 13. sa 12.

Herez je u 33. minutu preko Ajtamija poveo protiv Hetafea, ali je Soldado u poslednja dva minuta prvog dela postigao dva gola i preokrenuo rezultat. U poslednjem minutu prvog poluvremena Prieto je dobio crveni karton pa je Herez ostao sa deset igrača. To Hetafe brzo koristi i ponovo postiže dva gola u samo dva minuta. Prvo je Pareho u 57. povisio na 3:1, a onda je minut kasnije Soldado stigao do het-trika. Četiri minute kasnije domaći tim preko Kaskera stiže do konačnih 5:1. Hetafe je i dalje deveti sa 18 osvojenih bodova, dok je Herez zakucan na dno tabele sa sedam bodova i samo jednom pobedom.

U derbiju začelja valjadolid je dočekao Tenerife i do 50. minuta postigao tri gola preko dvostrukog strelca Koste i Kanobija. Međutim, gosti od 61. do 85. minuta postižu tri gola i osvajaju prvi bod van svog ostrva. Dva tima i dalje su izjednačena po broju bodova, a osvojili su ih po 11 pa se nalaze na 15, odnosno 16. mestu na tabeli.