PL: Liverpulu 212. derbi Merzisajda

U prva dva meča Premijer lige u nedelju, pobede u gostima zabeležili su Birmingem i Liverpul koji je slavio u gradskom derbiju.

Nedelja, 29.11.2009.

17:57

„Redsi“ su na ’Gudisonu’ pobedili Everton sa 2:0 autogolom Jozefa Joba u prvom poluvremenu i pogotkom Dirka Kujta u završnici meča. Pre ovog meča Vulverhempton je dočekao Birmingem i izgubio drugim uzastopnim golim Lija Bojera. Nenad Milijaš igrao je za ’Vukove’ od 67. minuta.

U velikom liverpulskom derbiju Everton je bio znatno bolji rival tokom svih devedeset minuta, ali 'Karamele' nisu iskoristile svoje prilike, pa je tim Rafe Benitesa zahvaljujući autogolu Joba posle šuta Maskerana u 12. i pogotkom Kujta iz polukontre u 80. minutu zabeležio prvu pobedu u poslednja četiri meča. Everton je veoma dobro igrao, stvarao šanse i sitgao čak do dva gola, ali je Brazilac Žo oba puta bio u ofsajdu kada je savladao Rejnu. Dve sjajne uzastope šanse Everton je imao i polovinom drugog poluvremena, ali je Španac sjajno zaustavio šuteve Kejhila i Felainija.