Đoković osvojio Srbija Open

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobednik je Srbija Opena, prvog ATP turnira u istoriji naše zemlje.

Nedelja, 10.05.2009.

18:03

Đoković je u finalu pobedio Poljaka Lukaša Kubota u dva seta - 6:3, 7:6 (7-0), za sat i 52 minuta igre. Đoković je tako osvojio 250 ATP bodova, ali će u ponedeljak pasti na četvrto mesto liste. Posle ubedljive igre u prvom setu, Đoković se namučio u drugom u kojem je Kuboš napravio dva brejka, ali nije uspeo da kruniše dobru igru jer je Đoković bio ubedljiv u taj-brejku.

Đoković već na početku prvog seta pravi brejk i zahvaljujući odličnom servisu lako osvaja gemove i dolazi do prednosti od 5:1. Ipak, Kubot uspeva na vrati jedan brejk, smanji na 5:3, ali treći teniser sveta ipak dobija prvi set sa 6:3.

Drugi set bolje otvara Poljak koji pravi brejk i stiže do 3:0. Đoković vraća izgubljeni servis, smanjuje na 3:2 ali ne uspeva da izjednači jer Kubot ponovo pravi brejk i dolazi do 4:2, a ubrzo i do 5:2.

Najbolji srpski teniser je ipak uspeo da izjednači na 5:5, oba tenisera u nastavku osvajaju po jedan gem na svoj servis pa je veoma uzbudljiv set odlučen u taj-brejku. Đoković tu nije dozvolio iznenađenje i sa ubedljivih 7:0 došao do drugog seta (7:6) i trijumfa na prvom ’Srbijia Openu’.

Nagradni fond turnira bio je 450.000 evra. Đokoviću je pripalo 75.500 evra i 250 ATP poena, a Kubotu 39.700 evra i 150 ATP poena.