Troicki u polufinalu MTS opena

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u polufinale čelendžera MTS open 2009, pošto je u petak pobedio Nemca Danijela Brandsa sa 2:0 (6:2, 6:3).

Petak, 20.02.2009.

20:33

Meč na terenima TK Gemaks trajao je 54 minuta, a srpski teniser je osvojio 28 poena, osam više od Brandsa. Troicki je bio ubedljiv u prvom setu, iskoristio je obe brejk šanse i za 25 minuta osvojio prvi set. U drugom setu Troicki je nastavio sa dobrom igrom. On je u toj deonici uspeo da iskoristi dve od tri brejk prilike, dok Brands nije imao nijednu brejk šansu.

Troicki će u polufinalu igrati protiv 114. igrača sveta, četvrtog nosioca na turniru, Belgijanca Olivijea Rohusa, koji je ranije u toku dana pobedio Karola Beka iz Slovačke sa 2:1 (6:7, 6:3, 7:6).

Troicki, 46. igrač na ATP listi i Rohus nisu do sada igrali međusobne mečeve.

U drugom polufinalu igraju Nemac Benedikt Dorš i slovački teniser Dominik Hrbati. 31-godišnji slovački teniser plasirao se u polufinale čelindžera na beogradskom Gemaksu, pošto je u petak pobedio pet godina mlađeg Amerikanca Sema Varburga sa 7:6 (5), 6:4.

Nagradni fond Mts Opena je 106.500 evra.